Biden Yönetiminden Yeni Kripto Para Yaptırımları Geliyor


  • Yazar: Burak Köse
  • Tarih: 18 Eylül 2021
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

The Wall Street Journal’a göre Biden yönetiminden yeni kripto para yaptırımları geliyor. Peki bu yaptırımlar piyasayı nasıl etkileyecek?

Amerika’nın en güvenilir kaynaklarından birisi olan The Wall Street Journal’ın haberine göre ABD Hazine Bakanlığı gelecek hafta kripto para birimi ile fidye yazılımı yapan saldırılarda ödemelerin durdurulması adına yeni önlemler alacak.

Kripto Para Yaptırımları İle Neler Olacak?

Bilindiği üzere kripto para birimleri fidye yazılımlarında ödeme birimi olarak uzun süredir kullanılıyor. Bu duruma bir son vermek isteyen ve fidye yazılımına maruz kalan kullanıcılara derin bir nefes aldırmak isteyen ABD yönetimi bir dizi önlem planını uygulamaya koyacak. Bu bağlamda Biden yönetiminin hangi varlıkları hedef alacağı şimdilik bilinmiyor. Haberde Hazine’nin fidye yazılımlarının yayılımını durdurmak adına tüm kripto para birimlerini engellemek istemediği bilgisi yer alıyor. Tüm kripto para varlıkları engellenmeyecek olsa da ABD başta olmak üzere diğer devletlerin de bu yönde bir adım atacağı haberde belirtildi.

kripto para yaptırımları
Biden Yönetiminden Yeni Kripto Para Yaptırımları Geliyor 1

Uygulanacak olan yatırımlar şimdilik bilinmiyor olsa da bu yaptırımların fidye yazılımları için caydırıcı olması bekleniyor. Siber suçluların kripto para ile ödeme almasını engellemek fidye yazılımlarının sonunu getirebilir. Bu durum her ne kadar fidye yazılımlarını engelleyecek olsa da kripto para birimlerinin çöküşünü de başlatabilir. SEC başkanının da son dönemde sektörü hedef alması yatırımcılar başta olmak üzere kripto para endüstrisinde büyük bir endişe yaratıyor.
Alakalı İçerikler