NFT Dünyasın’da “World of Women” Fiyat Patlaması Yaşıyor


  • Yazar: Mert Kurt
  • Tarih: 13 Ocak 2022
  • Kategori: NFT Haberleri

World of Women, aktris Reese Witherspoon ve yatırımcı Gary Vaynerchuk dahil olmak üzere hayranlarıyla bir NFT koleksiyonu olarak erkek egemenliğinin olduğu NFT pazarında ortaya çıktı.

“World of Women” NFT İçin Menajerle Anlaşıldı

Yam Karkai tarafından yaratılan NFT koleksiyonu, projeyi televizyon, film, müzik, video oyunları ve tüketici ürünleri de dahil olmak üzere diğer medya formatlarında temsil etmek üzere kıdemli müzik menajeri Guy Oseary ile anlaştığını duyurdu.

NFT piyasasının en popüler koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunu da temsil eden Oseary, Madonna ve U2’nin menajeri olarak biliniyor ve daha önce Maverick plak şirketinin başındaydı.

World of Women

Ayrıca Sound Ventures’taki ortağı Ashton Kutcher ile birlikte tanınmış bir teknoloji yatırımcısı. Oseary, World of Women’ı farklı formatlara taşımak için DCA’dan Aaron Berndtson ve Eben Smith ile birlikte çalışacak.

World of Women koleksiyonundaki toplam 10.000 NFT’nin her biri sahiplerine tüm hakları kendilerinin olacak şekilde devredilmiş durumda.

Başlarda, koleksiyondaki NFT’lerin satışı için belirli bir kısıtlama vardı ancak bu şu an kaldırılmış durumda. World of Women’in fikri mülkiyet hakları şu an tamamen Bored Ape Yacht Club ile aynı.

Piyasa, Oseary’nin projeyi temsil edecek olmasına olumlu yanıt vermiş gözüküyor. CryptoSlam verilerine göre, World of Women koleksiyonunun işlem hacmi son 24 saatte %1.100’den fazla artarak bu süre zarfında 21 milyon doların üzerine çıktı.

World of Women, Çarşamba günü 17.7 milyon dolarlık işlem hacmine sahip oldu ve Ağustos ayındaki 5.9 milyon dolarlık bir önceki en yüksek seviyeyi geride bıraktı.

Yakın zamanda World of Women NFT’si satın alan diğer önemli ünlüler arasında aktris Eva Longoria ve Grey’s Anatomy’nin yaratıcısı Shonda Rhimes de yer alıyor.

CryptoSlam’e göre, koleksiyonun Temmuz 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana 128 milyon dolardan fazla ikincil işlem hacmi oluştu.

 
Alakalı İçerikler

Ferrari CEO’su Metaverse ve Web3 planlarını açıkladı

Ferrari CEO’su Metaverse ve Web3 planlarını açıkladı

4 Şubat 2022

Dijital evrendeki ilerleyiş tüm hızıyla sürüyor. Dev şirketler bir bir yerlerini almak için kıyasıya yarışıyor. Geride kalanlar ise tarihin tozlu sayfalarında kalmayı göze almal...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE