Ünlü analist, Bitcoin hakkında tahminde bulundu


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 6 Ocak 2022
  • Kategori: BİTCOİN

10 Kasım 2021 yılında  Bitcoin tüm zamanlar zirvesini gördükten sonra düşen bir trend yakaladı. Yaklaşık 3 aylık süre boyunca ara ara düzeltmeler yapsa da istikrarlı şekilde düşüşünü sürdürdü. Son olarak 2022 yılının ilk haftasında düşüş yaptı. Ünlü analist düşüşün devam etme ihtimaline karşı yeni bir tahminde bulundu.

Bitcoin, 5 Ocak’ın sonlarında başlayarak yaklaşık %10 değer kaybına uğradı. Bu da yeni ayın en düşük seviyesi olan 42.500$’a ulaşmasını sağladı. En iyi kripto para birimi, yaklaşık bir aydır 50 bin doların altında konsolide oluyor. 

Uzmanlar ise önceki her döngüde olduğu gibi, Kasım ayında piyasanın zirvesine çıktığını belirtiyor. Fiyatın buradan sadece daha düşük olabileceği düşünülüyor. Bununla birlikte, önde gelen kripto analisti Credible Crypto, çıkışın olacağına inanıyor.

Ünlü analist, 100 bin doları bekliyor 

Ünlü analist, 100 bin doları bekliyor 

Analist, her boğa döngüsünden sonra ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra piyasanın düzeltmeye gittiğini belirtti. Ünlü analist piyasanın %80-90’ın üzerinde büyük bir düzeltme gördüğünü söyledi. Bununla birlikte, her boğa döngüsünden sonra, fiyat düşüşü önceki döngünün ATH’sine asla dokunmaz. Credible,

“BTC şu anda dördüncü dalganın tepesinde ve tepeden 41 bin dolara kadar düşebilecek bir düzeltme oluşabilir. Ancak beşinci dalganın 105 bin dolara ulaşması bekleniyor. Ardından bir piyasa zirvesi göreceğiz.”
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE