Twitter Bitcoin İle Bahşiş Seçeneğini Getirdi


  • Yazar: Burak Köse
  • Tarih: 24 Eylül 2021
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Mikro blog sitesi Twitter kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Sosyal medya platformu Twitter, pandemi dönemi ile birlikte kullanıcılarına bahşiş adı altında bağış özelliği sunmuştu. Twitter bahşiş özelliğini son olarak Türkiye’de de kullanıma sunmuştu. Bahşiş özelliği konusunda kullanıcılarına alternatif ödeme seçenekleri de eklemeye devam ediyor. Bu doğrultuda Twitter Bitcoin ile bahşiş seçeneği geldi.

Twitter Bitcoin İle Bağış Yolu Ekledi

Twitter kullanıcıları birbirlerine bağış seçeneğinde alternatif ödeme yöntemleri ile para gönderebiliyor. Bağış seçeneğindeki ödeme yöntemlerine Lightning Network eklendi. Bu ödeme seçeneği ise Twitter Bitcoin ile bağış gönderme seçeneğini resmen getirdi.

Blockchainler için tasarlanan bir ikincil katman (Layer 2) Lightning Network, Bircoin kullanıcıları için daha yüksek hızlarda ve düşük maliyetlerle işlem yapabilme fırsatı tanıyor.

twitter bitcoin
Twitter Bitcoin İle Bahşiş Seçeneğini Getirdi 1

Kullanıcılar kendi Bitcoin adreslerini kullanarak bağış alıp / verme imkanı sunan özellik şimdilik iOS işletim sistemine sahip olan kullanıcılar tarafından kullanılan bu özellik ilerleyen süreçte Android kullanıcıları için de sunulması bekleniyor.

Twitter’ın bağış kutusu özelliğinde Bitcoin seçeneğinin olacağı daha önceden Alessandro Paluzzi tarafından paylaşılan ekran görüntüleri ile ortaya çıkmıştı. Paluzzi tarafından paylaşılan görüntülerde kullanıcıların Bitcoin’den farklı olarak Ethereum ile de bahşiş gönderebileceği görülüyordu. Twitter ise daha Ethereum desteğini sunmadı.

Twitter NFT Çalışmaları Devam Ediyor

Twitter kurucusu ve CEO’su olan Jack Dorsey’in kripto paraya olan ilgisi biliniyor. Dolayısıyla Twitter’ın kripto paralarla ya da bu teknolojilerle ilgilenmesi kullanıcılar tarafından yadırganmıyor. Twitter ayrıca non fungible token (NFT) sahiplerinin, o NFT’ye sahip olduğunu gösterebileceği bir doğrulama sistemi üzerinde de çalıştığı biliniyor. Twitter kullanıcıları hesapları ile kripto cüzdanları arasında bir entegrasyon sağlayarak sahip oldukları NFT’lerinin otantikliğini gösterebilecek.
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE