Türkiye’nin Kripto Para Düzenlemesine Az Kaldı


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 26 Mayıs 2021
  • Kategori: BİTCOİN

Kripto para, Türkiye’nin gündemini uzun zamandır meşgul ediyor. Özellikle de 2021 yılı kripto paralarla ilgili haberler durulmuyor. Bu yüzden devlet kripto paraları içeren yeni bir düzenlemenin olabileceğini söyledi. Düzenlemenin detayına baktığımızda ise, bir vergi sistemi geleceği en güçlü olası.

Konuyla ilgili son açıklama ise Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’dan geldi. Maliye Bakanı Elvan, “Kripto paralarla ilgili düzenlemenin bitmesine az kaldı. Kullanıcılar yönetemeyeceği riskleri almasın” açıklamasında bulundu.

Kripto para sistemi ve düzeniyle ilgili çalışmaların bitmesiyle yatırımcılar daha korunaklı bir hale geleceği düşünülmektedir. Devlet daha öncesinde kripto paralarla herhangi bir mal ya da hizmet satın alınamayacağını açıklamıştı. Kullanıcılar reel pazarda kripto paraları kullanarak alışveriş yapma imkanı olmayacak.
Alakalı İçerikler

Litecoin analizi: LTC için hedef neresi?

Litecoin analizi: LTC için hedef neresi?

7 Şubat 2022

Oldukça eski bir geçmişe sahip olan Litecoin, demirbaş varlıklardan biri. Her ne kadar yeni kripto para birimleri çıksa da popülerliğini yitirmiyor. Her dönemde belli bir alıcı ...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE