Türkiye, kripto ve Metaverse konusunda fazlasıyla yol katediyor


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 18 Ocak 2022
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Son günlerde ülkemizde dijital varlıklarla ilgili olumlu gelişmeler yaşanıyor. 2021 yılının son ayında başlanan süreç 2022 senesinde de devam ediyor. Önce Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamayla gündemde yer almıştı. Daha sonra ise AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş önemli adımlar attı. Kripto ve Metaverse alanında yoğunlaşan hükümet birtakım somut girişimlerde bulundu.

Mustafa Elitaş öncelikle birtakım temsilciyle sosyal medya platformu üzerinden görüştü. Daha sonra kripto piyasasının önde gelen isimleriyle bir araya geldi. Üstelik bu görüşme mecliste gerçekleşti. Daha sonrasında ise birkaç defa daha kripto temsilcileriyle bir araya gelindi.

Son olarak Metaverse altyapısını daha iyi anlamak için bir toplantı gerçekleşti. Ömer İleri, Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş arasında Metaverse üzerinden ilk toplantı yapıldı. Bu toplantı Türkiye için önemli bir mihenk taşı oldu. Kripto ve Metaverse dünyasına Türkiye’nin bakış açısı bir anlama değişmiş oldu.

Kripto ve Metaverse alanında daha pozitif bir Türkiye var

Kripto ve Metaverse alanında daha pozitif bir Türkiye var

Türkiye için kripto dünyası iyi bir fırsat olarak görülüyor. Yabancı basında Türkiye’nin aldığı kararları yakından takip ediyor. Hatta Türk yatırımcılarının tercihleri mercek altına alınıyor. Ciddi bir potansiyele sahip olması ve konumundan dolayı Türkiye’yi kripto varlıklar bir cennet haline getirebilir.

Kripto ve Metaverse alanında yapılan yeniklerin ardından bu sefer AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, bir toplantı daha yapacak. Bu sefer Binance şirketinin Türkiye kolu ile görüşme gerçekleştirecek. Elitaş ile Binance TR temsilcileri Perşembe günü bir araya gelecek.
Alakalı İçerikler

Ferrari CEO’su Metaverse ve Web3 planlarını açıkladı

Ferrari CEO’su Metaverse ve Web3 planlarını açıkladı

4 Şubat 2022

Dijital evrendeki ilerleyiş tüm hızıyla sürüyor. Dev şirketler bir bir yerlerini almak için kıyasıya yarışıyor. Geride kalanlar ise tarihin tozlu sayfalarında kalmayı göze almal...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE