Türk kripto borsası 2021 yılında rekor hacim ve vergi seviyesine ulaştı!


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 4 Ocak 2022
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

2020 yılında olduğu gibi 2021 yılında da Türk yatırımcıları kripto varlıklara ilgi gösterdi. Her geçen gün popülerliğinin artmasıyla beraber kullanım oranı da genişledi. İnsanlar bir yatırım enstrümanı olarak gördüğü kripto varlıklara erişim için ulusal borsalara kadar Türk kripto borsası da tercih etti. Bunların başında ise BtcTurk geldi.

Temelleri 2013 yılında atılan Türk borsasının 2022 yılına girdiğimizde 9. yılını kutluyor. Her geçen gün kullanım oranı artarken işlem hacmi ve ödediği vergiyle birlikte önemli bir platform olduğunu gösteriyor. Özel bir etkinliği katılan şirketin CEO’su Özgür Güneri, başarının zamanla daha da katlanarak devam ettiğini vurguladı.

Türk kripto borsası BtcTurk başarısını sürekli hale getiriyor

Türk kripto borsası BtcTurk başarısını sürekli hale getiriyor

Ekonomik özgürlük isteyen birçok kişinin birinci önceliği kripto varlıklar oldu. Kaybetme riskinin fazla olmasına karşın kazançların yüksek olduğundan yatırımcılar tercih ediyor. Ekonomi anlamında zor günler geçiren pek çok insan bu yöntemle gelir elde etmeyi hedefliyor. Bu anlamda Türk kripto borsası da kullanıcılara iyi bir hizmet verebilmek adına kendini iyileştiriyor.

BtcTurk, kullanıcılara TRY paritesinde 48 farklı kripto varlık sunuyor. Bunun yanı sıra günlük borsada 350 milyon doların üzerinde bir hacim bulunuyor. 2021 yılında günlük ortalama ise 4 milyar 700 milyon TL oldu. Yatırımcılar gün içinde 1 milyonun üstünde işlem emri gerçekleştiriyor.

BtcTurk, Türk borsası olarak fazlasıyla kullanılıyor. 1,7 trilyon liralık işlem hacminden şirket 965 milyon TL’lik vergi ödemesi yaptı. Türk kripto borsası BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ise 2022 yılından daha umutlu. Güneri,

“2022 yılında da yatırımlarımızla ülke ekonomimize ve sektöre katkı sağlamaya devam edeceğiz. Önümüzdeki yıllarda daha iyi bir sektör olacak. Bu sektör iyi bir ekonomik imkan sunacak.”
Alakalı İçerikler

Gece saatlerinde erişilemeyen BtcTurk borsası yeniden açıldı

Gece saatlerinde erişilemeyen BtcTurk borsası yeniden açıldı

24 Ocak 2022

Türk yatırımcılarının sıklıkla tercih ettiği yerel borsa BtcTurk, teknik bir aksaklık yaşadı. Geceden itibaren başlaya aksaklık sabah saatlerine kadar sürdü. Yatırımcılar ise ya...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE