Tekrar 50 Bin Doları Aşan Bitcoin’de Hedef Ne?


  • Yazar: Mert Kurt
  • Tarih: 24 Aralık 2021
  • Kategori: BİTCOİN

Bitcoin (BTC), gün içinde 49.500 dolarlık direnci kırmak için ciddi girişimlerde bulundu ve bu yazının ardından dakikalar içinde 50.000 doların üzerine çıkmayı başardı.

Tabii ki, 250.000 doları tek başına kırmak bir anlam ifade etmiyor, ancak altcoin direnci alanlarına baktığınızda büyük bir fırsat var gibi görünüyor.

 Bitcoin (BTC)

Boğalar, Bitcoin kripto para birimi fiyatını 50.000 doların üzerine çıkarmayı başardı. Son zamanlarda 51.000 $’a ulaşan fiyatın hala 50.050$’ın üzerinde işlem görmesi gerekiyor.

Bitcoin

En son ana kripto para kripto para biriminin fiyatı bu alanları 12 Aralık’ta buldu. Ancak kalıcı olamayacağı için daha büyük düşüşler için meydanı terk etti.

Eğer ki en Bitcoin, 50 bin doların üzerinde tutunabilirse bu durum 2022 senesinin başlarından itibaren popüler kripto para biriminin gözünü 60 bin dolar hedefine dikmesi anlamını ortaya çıkaracak.

Sadece saatlik grafiğe bakıldığında, tarafsız bölgeyi kırmış gibi görünüyor. Ticaret hacmi geçmiş büyüme oranlarına göre nispeten düşük olsa da, şu anda satıcıların enerjisinin tükendiğini görüyoruz.

Burada karlı bir satış olmazsa, popüler kripto para birimi diğer bölgelere göz kulak olacaktır.

Noel Baba Rallisi mi Geliyor?

Kripto para tüccarları, potansiyel bir “Noel Baba Rallisi”nin bu yıl Bitcoin‘in değerini daha da yükseltebileceğini umuyor.

Tekrar 50 Bin Doları Aşan Bitcoin'de Hedef Ne? - bitcoin santa claus rally christmas iStock 1354266017

Noel Baba Rallisi terimi, 1972 Stock Trader’s Almanac’ta ABD hisse senedi tüccarları tarafından ortaya atıldı. Son 92 yılda, S&P 500 endeksi belirli bir süre boyunca %77’lik bir artış kazandı. 9 günlük işlem seansı, hem yılın son işlem seansını hem de yılın ilk ayındaki iki işlem seansını içerir.

Geriye dönüp bakıldığında, yukarıda belirtilen dokuz günlük dönemde ABD borsasından daha düşük performans gösterdi. Bu nedenle Santa Rally olasılığı hisse senetleri için daha yüksek bir olasılıktır.

Ancak Bitcoin toparlanmaya devam ederse bu durumu tersine çevirebilir. Mike Novogratz, Ana kripto paranın 2022’nin ilk çeyreğinde daha fazla yükselmesini beklemediğini belirtti.

Ona göre piyasada bir gerileme hissi var. Ana kripto paranın Aralık ayını yeşilde bitirmek istiyorsa, daha da yükselmesi gerekecek.

Ana kripto para birimi, yazım sırasında 50.988 dolardan işlem görüyor.

Daha fazla bilgi almak için ”Bitcoin Noel Baba Rallisine Hazır mı?” detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

Amiral Gemisi Bitcoin Ve Diğer Altcoinler

Kısa ve Orta vadeli hareketli ortalamaların üzerine çıkmayı başaran fiyat halen 200 günlüğüne altında bulunuyor. RSI ve MACD, alıcıların geri dönüşünü teyit eden iki önemli faktördür.

Bitcoin 49.500 doların üzerinde kalabilirse 52.300 dolarlık bir direnç testine tanık olacağız. Daha da yukarıda bulunması durumunda ise 53780 dolar bölgesi mevcut.

Tüm bunlar aşıldığında, 55.000 dolar ve 56.900 dolar seviyeleri izlenecek. Bu alana ulaşmadan önce yeni bir fomo hareketi başlayacak.

Uzun süredir Bitcoin’in bu seviyelere ulaşmasını bekleyen katılımcılar, 50.000 doların üzerinde sipariş almaya başladılar. Fiyatın şu anda 51.000 seviyesini zorladığını söyleyebiliriz.

Günlük kapanıştan daha aktif dakikalar olacak. Kripto pazarında Bitcoin’den sonra ikinci ve en büyük kripto para birimi olan Ethereum, bir kez daha 4.000 dolar seviyesini geçti.

Solana ve Avax’ın yeni yolculuğu şimdi başlayabilir ve adanın iki dolarlık bir yeniden açma seçeneği var. Sonuç olarak ana kripto para rallisi ile birlikte diğer altcoinlerin daha yüksek hedeflere yöneldiğini söylemek gerekiyor.

 
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE