Spell coin nedir? Spell coin yorumları ve düşünceleri nelerdir?


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 3 Şubat 2022
  • Kategori: Rehber

Kripto piyasasına yeni giriş yapan pek çok yatırımcıları yeni varlık arayışı içine girer. Ucuz ve potansiyel taşıyan varlıklar kullanıcıların ilgisini çeker. Dip seviyelerden alım fırsatı bulan yatırımcılar ciddi kazançlar elde edebilir. Ancak bazen dip olarak aldığınız yerden sonra düşüş yaşanabilir. Düşüş olmasa bile beklenen kar oranını sağlamaz. Bu yüzden yatırım esnasında her zaman dikkat edilmeli ve tüm parayla bir yatırıma üstünkörü girilmemelidir. Bu yazıda Spell coin nedir? Spell coin yorumları ve daha fazlası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Son dönemde kripto piyasasına yeni varlıkların girişi dikkat çekiyor. Özellikle de 2020 ve 2021 yıllarından sonra daha fazla proje piyasaya dahil olduğunu görüyoruz. Bu hem iyi hem kötü olabilir. Fazla proje çıkması insanları yanıltabilir. İyi projelere odaklanmak gerekir. Spell token da henüz yeni çıkan varlıkların başında geliyor.

Spell coin nedir?

Spell coin (SPELL), Magic Internet Money (MIM) adı verilen USD’ye sabitlenmiş bir stablecoin’i ödünç almak için teminat olarak faiz getiren bir sisteme sahiptir. Bu sistemi kullanan bir borç verme platformu olan abracadabra.money ile ilişkili bir ödül tokenıdır.

Spell token ne zaman çıktı?

Kripto para birimi, 2021 yılında piyasaya giriş yaptı. Coinmarketcap verilerine göre varlık, 2021 yılının Ağustos ayında piyasada yer aldı. SPELL kısaltmasıyla işlem gördüğünü hatırlatalım.

Spell hakkında daha fazlası

Spell hakkında daha fazlası

Abracadabra, kullanıcıların risk toleranslarını kullanmaya karar verdikleri teminata göre ayarlamalarına olanak tanıyan izole borç verme piyasaları sağlamak için SushiSwap (SUSHI) tarafından öncülük edilen Kashi Borç Verme Teknolojisini kullanır. 

Kullanıcılar teminat yatırabilir ve buna karşı MIM ödünç alabilir. Abracadabra ayrıca, kullanıcıların likidite sağlayıcı (LP) tokenlarını SPELL çiftliği için stake edebilecekleri verim çiftçiliği fırsatları da sunuyor. Bu, şu anda Ether (ETH)-Spell Token (SPELL) ve Magic Internet Money (MIM)-LP 3pool Curve (3CRV) gibi belirli kripto para birimi çiftleri için daha iyi likiditeyi kolaylaştırır. Ayrıca, kullanıcılar faiz getiren teminatlarından ödünç alınan MIM kullanarak kaldıraçlı çiftçilik pozisyonları da açabilirler.

Kullanıcılar herhangi bir token için likidite sağlayabilir. Bununla birlikte döviz çifti likiditesini kaybederse ya da akıllı sözleşmeye herhangi bir şey olursa, tüm platform değil yalnızca bu çift etkilenmiş olur. Bu aynı zamanda, Abracadabra’nın diğer çoğu merkezi olmayan borsa (DEX’ler) tarafından desteklenmeyen çeşitli çiftler sunmasına izin verir. 

Sisteme baktığımızda iyi bir proje üzerine kurulduğunu söyleyebiliriz. Birçok projenin aksine farklılık oluşturulmak istenmiş.Bu teknolojiyi kullanmanın özelliklerinden biri, kullanıcıların ilgi çekici token konumlarından yararlanabilmeleridir. Kullanıcılar pozisyonlarına karşı borç alır ve daha sonra ödünç alınan sabit paraya karşı tekrar borç alır, birkaç döngü oluşturur.

Spell Token Ağı Nasıl Güvenlidir?

Spell yorumları ve görüşlerini bildirmeden öne güvenlik kısmına göz atalım. Spell coin, Arbitrum, daha hızlı işlem süreleri ve sıfıra yakın gaz ücretleri elde etmek için iyimser toplamalar kullanan Ethereum için ikinci katman ölçeklendirme çözümüdür.

Fantom, güvenlik iyileştirmelerinin yanı sıra hem daha yüksek kapasiteye hem de iki saniyelik işlem sonlandırmasına izin veren kendi tescilli fikir birliği mekanizmasını kullanır.

Tüm bunları sistemine entegre eden kripto para birimi daha güvenlikli bir çözüm sunduğu söylemektedir. Kendini sürekli yenileyen ve geliştiren bir proje.

Spell ve farming havuzları

Spell ve farming havuzları

Spell Token (SPELL), farklı havuzlardan birinde likidite sağlanarak farmlanabilir. SPELL coin stake edilebilir. Bu stake edilen tokenler, otomatik olarak birleşen platform ücretlerinden bir pay alır.

Spell coin yorumları

Henüz piyasaya yeni giren bir varlık. 1 sene bile geçmişi olmamasına rağmen piyasada kendinden söz ettirmeyi başarmış. Spell coin yorumları için bir şey söylemek için erken olabilir. Ancak projenin üzerinde çalışmalar devam ederse gelecek vaadeder.

Spell coin nedir? Spell coin yorumları ve düşünceleri nelerdir? - Spell coin ne kadar

Spell coin ne kadar?

2021 yılının sonlarında Spell coin 0,075 dolar ile tüm zamanların zirvesini gördü. Piyasaya ilk çıktığında ise en dip seviyelerindeydi. 0,00059 varlığın en dip noktası olarak kayıtlara geçti. 3 Şubat Perşembe 2022 tarihi ile 0,0059 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Toplam arzı ise yaklaşık 200 milyar adet.

Spell token hangi borsalarda var?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi piyasaya henüz yeni giriş yaptı. Fakat birçok borsada yer alıyor. Coinbase, Binance, FTX, Huobi Global, Bybit, Gateio ve daha birçok borsada işlemlere açık. Aynı zamanda BtcTurk gibi yerel borsalar üzerinden de alım ve satım yapılabilir.
Alakalı İçerikler

Milyonerden Tavsiye: Bu Altcoinlere Yatırım Yapın!

Milyonerden Tavsiye: Bu Altcoinlere Yatırım Yapın!

11 Ocak 2022

Shark Tank’ın sunucularından Mr. Wonderful olarak da tanınan milyoner Kevin O’Leary, verdiği bir röportajda kriptonun Microsoft, Google ve Amazon gibi teknoloji devlerinin hisse...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE