Shiba Inu, bir Türk borsasında daha listelendi


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 2 Şubat 2022
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Meme coinler arasında en değerli ikinci varlık olan Shiba Inu, bir Türk borsasına daha girmeyi başardı. Globalde hemen hemen her borsada yer alan SHIB, yerel borsalara da yavaş yavaş giriyor. Pazarını genişleten kripto para birimi, Dogecoin gibi iyi bir potansiyele sahip. 

Türkiye merkezli kripto para borsası Bitexen, Sun (SUN), Celo (CELO), JUST (JST), Smooth Love Potion (SLP) ve Moonbeam (GLMR) ile birlikte Shiba Inu (SHIB) tokenının listelendiğini duyurdu. Shiba Inu’nun Türkiye Borsası’nda listelenmesi, olumlu etki gösterdi.

Shiba Inu listelemesi fiyata yine de etki göstermedi

Shiba Inu (SHIB) token sahiplerinin sayısında artış yaşandı. 1.155 573 rekor kullanıcı sayısına ulaştı. Ancak buna rağmen SHIB token başına 0.00002166 dolardan işlem görüyor ve o gün için fiyatında herhangi bir değişiklik olmadığını gösteriyor.

CMC’nin verilerine göre, 11.817.569.140 $’lık mevcut piyasa değeri, SHIB’yi küresel olarak 15. en büyük kripto para birimi yapıyor. Köpek tabanlı meme coin artık Robinhood hariç Binance, Kraken, Crypto.com, Bitmart dahil neredeyse tüm büyük merkezi borsalarda listeleniyor. Ancak, kripto para sahipleri RobinhoodApp’teki liste hakkında endişeli.

Shiba topluluğu, Robinhood listelemesini bekliyor

SHIB topluluğu Robinhood’a girmek için fazlasıyla istekli. Bu konu hakkında sürekli gündem olsa da henüz şirket tarafından bir gelişme yok. Ancak Robinhood ekibi tarafından yapılan açıklamada yeni varlıkların sisteme dahil olacağı söylenmişti. 

27 Ocak’ta düzenlenen Soru-Cevap oturumunda, Shiba topluluğu üyelerinden biri tarafından kurucu ortak ve CEO Vlad Tenev’e soru soruldu. Ancak net bir cevap vermedi. Sonuç olarak, Amerikan komisyonsuz yatırım platformunun yeni kripto paraları ne zaman listelemeye başlayacağı henüz belli değil.
Alakalı İçerikler

Dogecoin son durum: Piyasa yeşile dönerken meme coin ne yapıyor?

Dogecoin son durum: Piyasa yeşile dönerken meme coin ne yapıyor?

5 Şubat 2022

Kripto varlıklarda hafta sonu olmasına rağmen pozitif bir görünüm mevcut. Hatta bazı coinler performansını arttırmış durumda. Meme coinlerde de artış gözle görülür şekilde arttı...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE