Santiment’ten Kısa Vadede Bitcoin 50 Bin Dolar İhtimali Değerlendirmesi


  • Yazar: Burak Köse
  • Tarih: 17 Eylül 2021
  • Kategori: BİTCOİN

Santiment kısa vadede Bitcoin 50 bin dolar ihtimalini ele aldı. İşte Santiment verilerine göre Bitcoin’in kısa vade değerlendirmesi.

Bilindiği üzere Bitcoin’de bu hafta sona ermeden 50 bin dolara ulaşma ihtimali pek çok analist ve yatırımcı tarafından hedefleniyordu. Bitcoin ne yazık ki yeteri ivmelenmeyi gösteremedi ve şu sıralar 48 bin dolar seviyesinin biraz altında seyrediyor. Bitcoin’in 52.925 dolar seviyesini test ettikten sonra sert bir düşüş yaşayarak 43.477 dolar seviyesine gerilemişti. Santiment ise kısa vadede Bitcoin’in zincir üstü verilerinin güçlü göründüğünü belirtti.

Analizler Bitcoin’de Yükselişe İşaret Ediyor

Bitcoin şu sıralar 48 bin dolar seviyesinin biraz altında takılıyor olsa da boğalar bu engeli aşmayı planlıyor. Bitcoin için yeni hedef, 50 bin dolar bandına ulaşabilmek adına direnç seviyelerini geride bırakmak. Pek çok kişi için psikolojik direnç olan 50 bin doların üzerinde Bitcoin değerlemesi, yatırımcıların 60 bin dolara çıkma iddiaları ve piyasaya girmesiyle aktörlerin Bitcoin ile daha fazla satın emri gerçekleştirmesini sağlayabilir.

Santiment’ten Kısa Vadede Bitcoin 50 Bin Dolar İhtimali Değerlendirmesi - santimentten kisa vadede bitcoin 50 bin dolar ihtimali degerlendirmesi 2
Santiment’ten Kısa Vadede Bitcoin 50 Bin Dolar İhtimali Değerlendirmesi 1

Bitcoin’de 48 bin dolardaki müthiş satıcı yoğunluğu olmasına rağmen lider kripto para birimi 3 gün boyunca 47 bin doların üzerinde kalmış ve bu seviyelerde tutunmayı başarmıştı. 100 Basit Hareketli Ortalama ve 200 Basit Hareketli Ortalama tarafından oluşturulan birleşme noktası, talep alanını güçlendirerek boğaların zemin kazanmaya odaklanmasına yardım ediyor. Bintcoin’in 50 bin doları aşabilmesi için 48 bin doların üzerinde dört saatlik bir kapanış gerçekleştirmesi de gerekiyor. Ayrıca Göreceli Güç Endeksi, Bitcoin’in orta çizginin üstünde yükseliş görünümünü de onaylar vaziyette. Göreceli Gün Endeksi eğer ki aşırı alım bölgesine yaklaşırsa, satın alma baskısının artması ve dolayısıyla kısa vadede Bitcoin 50 bin seviyesine ya da daha da yukarılara çıkmasını tetikleyebilir.  

Santiment: Kısa Vadede Bitcoin 50 Bin Dolar İhtimali Mümkün

kısa vadede bitcoin 50
Santiment’ten Kısa Vadede Bitcoin 50 Bin Dolar İhtimali Değerlendirmesi 2

Sentiment’in raporlarına göre, Bitcoin zincir üstü veriler anlamında güçlü bir hafta ile yatırımcısının karşısına çıkıyor. Bitcoin ağ etkinliği son zamanlarda günde 672.500 etkin adrese düşmesinin ardından tekrardan toparlanarak yükselmeye başladı. Şu sıralar ağda 957.500 adres bulunuyor. Bu sayının artmasıyla birlikte kısa vadede Bitcoin’in değerlemesinin de artması bekleniyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz gün Bloomberg analisti Bloomber analisti Mike McGlone, Bitcoin’in yıl sonunda 100 bin dolar seviyesine çıkacağını düşündüğünü açıklamıştı.
Alakalı İçerikler

Bitcoin 50 bin dolara tutundu: Peki şimdi ne olacak?

Bitcoin 50 bin dolara tutundu: Peki şimdi ne olacak?

24 Aralık 2021

Lider kripto para birimi, beklentilerin aksine yükselişle dün akşamı tamamladı. Birçok yatırımcı umudunu kaybederken BTC günün sürprizini yaptı. Beklentiler yılbaşı sonrası yüks...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE