RVN Nedir?


  • Yazar: DUYGU
  • Tarih: 3 Eylül 2021
  • Kategori: COİN KEŞİF

Bu yazımızda kripto para borsalarının önemli coinlerinden biri olan RVN coin hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızın devamını okuyarak RVN nedir, ne işe yarar gibi sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

RVN Nedir?

RVN coin ya da bilinen diğer adıyla Ravencoin çıktığı ilk günden bu yana adından sıkça söz ettiren kripto paralar arasında yer almaktadır. Çok fazla yükseliş göstermesi ve hacminin fazla olması nedeniyle birçok kişi RVN nedir şeklinde sorular yöneltmeye başlamıştır. Bu yazıda ilk kez RVN coine yatırım yapmak isteyen kişiler için detaylı bilgiler vereceğiz.

RVN coin kurucusu Bruce Fenton olan ve 2017 senesinde çıkartılan bir kripto para birimidir. 2017 yılında Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para birimi yavaş yavaş popülerleşmeye başlamıştı. Bu nedenle onlarca ve hatta yüzlerce yeni kripto para birimi çıkmıştı. Ancak bu yeni çıkan kripto varlıklardan birçoğu projesi tutmadığı için ortalıktan kayboldu. Fakat RVN bu coinler arasında olağanüstü bir değer kazanarak en değerli kripto varlıklar içerisinde 85. Sıraya yerleşti.

RVN blok zincir teknolojisi kullanılarak oluşturulan ve hard fork altyapısını kullanan bir kripto para birimidir. Mekanizması BTC ile aynı olan bu kripto para BTC’de yaşanan sorunları göz önünde bulundurularak daha güvenli bir hale getirilmiştir. Yatırımcılarına ve kullanıcılarına madencilik yapabilme izni veren RVN coin çıkarıldıktan 1 sene sonra neredeyse bütün kripto para borsalarında listelenmiştir.

RVN nedir
RVN nedir

RVN Amacı

RVN nedir sorusunun cevabını verdiğimize göre bu coinin amacını öğrenebiliriz.

RVN coin diğer birçok kripto para biriminde olduğu gibi para transferlerinde düşük maliyet ve süre tasarrufunun sağlanabilmesi için üretilmiştir. Proje sahipleri RVN projesini düzenli olarak geliştiriyor olsa halen birçok kişi büyük para transferlerinde RVN coini tercih ediyor. Oldukça güvenli olması ve düşük ücretli işlem yapabilme imkanı sunduğundan dolayı birçok kripto para kullanıcısı uluslararası para transferlerinde RVN coini kullanmaktadır.

RVN coinin bir diğer amacı ise kripto para madenciliğini daha gelişmiş bir hale getirmektir. Proof of work algoritması ile çalışan bu kripto para birimi ile kolay bir şekilde madencilik yapmak mümkündür.

RVN coini geliştiren ekip para transferleri ve madencilik hizmetlerinde gelişim göstermeyi planlasa da kripto para kullanıcıları bu kripto para birimini daha çok yatırım yapmak amacıyla kullanmaktadır. Başta Binance olmak üzere birçok kripto para borsasında listelenen RVN coin önemli bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Toplam 9,556,145,000 adet arzı olan RVN coinin yaklaşık %46’sı aktif olarak dolaşımdadır. RVN coinin önemli kripto para borsalarındaki fiyat ve hacim bilgileri şu şekildedir;

Borsaİşlem ÇiftiFiyat (₺)İşlem Hacmi (₺)
BinanceRVN/TRY1.11161,487,322
Huobi GlobalRVN/TRY1.1115,282,903
BittrexRVN/TRY1.111,426,236
Gate.ioRVN/TRY1.111,089,250
OKExRVN/TRY1.1194,727,066
Probit GlobalRVN/TRY1.117,428,193
BitmaxRVN/TRY1.113,298,687
RVN nedirAlakalı İçerikler

22 AĞUSTOS ALTCOİN TEKNİK ANALİZİ (DX ACH RVN FUN EOS XLM TRX SLP ZIL ONE)

22 AĞUSTOS ALTCOİN TEKNİK ANALİZİ (DX ACH RVN FUN EOS XLM TRX SLP ZIL ONE)

22 Ağustos 2021

22 Ağustos DX ACH RVN FUN EOS XLM TRX SLP ZIL ONE Altcoinlerinin Analizleri İle Karşınızdayız… Telegram Haber Kanalımıza Katılmak İçin DX CHAİN (DX) ANALİZİ DXBTC 4 saatli...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE