Ripple, Slack Mesajlarını Paylaşmayı Reddetmeye Devam Ediyor!


  • Yazar: CANSU DERE
  • Tarih: 17 Ağustos 2021
  • Kategori: BİTCOİN

Bilindiği üzere yakın gelecekte Ripple (XRP) SEC tarafından başlatılan detaylı soruşturma dolayısıyla ciddi oranda değer kaybetmeye başlamıştı. Bu soruşturmalar, sorgulamalar, doküman inceleme istekleri ve denetlemeler ile devam ederken skandalların ardı arkası kesilmiyor. Bu kez de Ripple’ın Slack mesajlarını görüntülemek isteyen SEC’e verilen yanıt, kripto para dünyasındaki herkesin meraklanmasına sebep oldu.

Ripple Ekibi Slack Mesajlarını İfşa Etmemekte Israrcı

Ripple tarafını temsile den hukuk ekibinin yaptığı açıklamalara göre Ripple’den bu tip bir şeyin talep edilmesi tamamen anlamsız olarak görülüyor. Ekip, Slack içeriklerinin ifşa edilmesini hem külfetli hem de amaca hizmet etmeyen bir uygulama olarak değerlendirdiklerini belirtti. Ayrıca, firmanın kurumsal mesajlarını bir yargı merciine iletmesini istemek ve bu konuda zorlayıcı bir tavır takınmak, Ripple hukuk ekibi tarafından ‘’balık avlama seferi’’ olarak adlandırılıyor.

Ripple Ekibi Slack Mesajlarını İfşa Etmemekte Israrcı

SEC talebinin kesin bir şekilde reddedilmesinin yalnızca durum özelinde bir karar değil, aynı zamanda ideolojik bir duruş da olduğunun altını çizen pek çok kişi, SEC’e karşı çıkıyor.

Spekülatif Ticari Süreçler, Manipülatif İşlemler: SEC Ripple’dan Şüpheli

SEC’in Ripple Slack mesajlarını görmek istemesinin temel sebebi, Ripple’in kendi içerisinde spekülatif bir ticaret ortamı yarattığına dair belirli kanıtların burada bulunabilme ihtimali. Fakat şu anda Ripple bu mesajları ifşa etmeyecek gibi görünüyor. Mesajları paylaşmanı külfetli olduğunu belirten ekipe göre bu mesajların keşif sürecinin tamamlanması bile 15 Ekim’e kadar uzayabilir. Ayrıca, şirketi temsilen açıklama yapan bir başka yetkili, tüm Slack mesajlarının geri getirilerek paylaşıma hazır hale sokulmasının da 15 hafta alabileceğini belirtti.

Spekülatif Ticari Süreçler, Manipülatif İşlemler: SEC Ripple’dan Şüpheli

Ne Olmuştu?

SEC ile Ripple arasında, Ripple’in piyasadaki güvenilirliği ve gücünü de düşüren dava, Aralık 2020’de başlamıştı. Açılan davanın ve popülerliği artan olayların temelinde ise şu konu yatıyor: Ripple yöneticileri XRP token’lerin satışlarını gerçekleştirdikten sonra, elde edilen finansla güç ile kayıt dışı menkul kıymet teklifleri yapıyor olabilir.

Dava halen sürüyor ve Ripple yatırımcıları merakla gelecek olan sonuçları bekliyor. Ripple halen bu tip bir eylem gerçekleştiğini kabul etmezken, SEC’in inceleme talepleri artıyor.

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayın!
Alakalı İçerikler