Ripple fiyat analizi: Majör altcoin için son durum ne?


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 4 Ocak 2022
  • Kategori: ALTCOİN

Major altcoinler arasında önemli bir yere sahip olan Ripple, 2021 yılını pek parlak geçirmedi. 1 doların altında yıllık kapanış yapan XRP, istenilen düzeye erişemedi. Birçok projeye imza atsa da halen beklenen performansı gösteremedi. İlk 10 içinde rekabetin artmasıyla risk taşımaya devam etti. Peki Ripple fiyat analizi için yeni yıl nasıl başlıyor? Bu sene kazancını artırabilecek mi? 

2021 yılında, piyasa değerine göre kripto pazarında ilk on için rekabetin yoğunlaştığını gördük. Yeni para birimlerinin ortaya çıkmasıyla beraber üst sıralar büyük ölçüde değişti. Yoğun rekabetin içinde XRP ise kaybolmaya yüz tuttu. 2020 yılının Aralık ayında Ripple Labs şirketinin  SEC davası varlığı önemli ölçüde yıprattı. Daha sonrasında süreç Ripple yönünde olumlu gelişse de beklenen yükselişe imza atamadı. Ripple fiyat analizi 2021 yılında sınıfta kaldı.

Ripple fiyat analizi: Yatay ilerleyiş patlamaya işaret mi?

Ripple fiyat analizi: Yatay ilerleyiş patlamaya işaret mi?

29 Aralık’tan bu yana XRP, 0.8056 ve 0.8586 $ fiyat aralığı arasında yatay işlem görüyor. 23 Aralık’ta 1 dolar psikolojik seviyesinin altına düşmüştü. Bu seviyenin altında kalarak fiyat düzeltmesine başladı. Ripple fiyat analizi için ayılar 50, 100 ve 200 basit hareketli ortalamaları (SMA) destekten dirence çevirerek piyasanın kontrolünü yeniden ele geçirdi.

En çok kullanılan indikatörlerden biri olan Bollinger Bantları ise, XRP’nin konsolide olduğunu gösteriyor. Bu, XRP’yi yukarı itmek için iyi bir neden olabilir. MACD yatay hareketinin yanı sıra dört saatlik grafikte gösterildiği gibi işlem hacminin seviyelendirilmesiyle de doğrulanır. Bu, boğaların ve ayıların birbirini iptal ettiğini söylüyor.
Alakalı İçerikler

SEC bir Bitcoin ETF kararını erteledi!

SEC bir Bitcoin ETF kararını erteledi!

5 Ocak 2022

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yeni başvuru yapılan Bitcoin ETF işlemini erteledi. NYDIG tarafından yapılan başvuru komisyon tarafından ertelenmiş oldu. 2021 yıl...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE