Premier Lig Futbol Takımı Dogecoin Logosunu Kullanacak!


  • Yazar: CANSU DERE
  • Tarih: 15 Ağustos 2021
  • Kategori: BİTCOİN

Yakın zamanda yayınlanan bir habere göre Premier Lig Futbol Takımı Watford FC, formalarında Dogecoin logosu kullanmaya karar verdi. Formanın kol alanında görülecek olan coin logosu, kripto para dünyasının gelişimi ile ilgilenen pek çok kişiyi heyecanlandırdı.

Bir Sezon Boyunca Dogecoin Logosu Forma Kolunda Görülecek

Son dönemlerde Dogecoin’den hızlı bir yükseliş bekleyen yatırımcılar, hızlı bir jet etkisi görmeseler de Premier Lig’de görünür hale gelecek olan kripto para birimi için heyecanlılar. Bu yıl itibariyle en zengin ve güçlü futbol liglerinden birine yükselen Watford FC oyuncuları, yalnızca tek bir maçta değil, 2021 – 2022 sezonunun tamamında forma kolunda Dogecoin logosu taşıyacak gibi görünüyor.

Bir Sezon Boyunca Dogecoin Logosu Forma Kolunda Görülecek

Sponsorluk Anlaşmaları Devam Ediyor

Watford FC, gerçekleştirilen sponsorluk anlaşmaları ile alakalı medyaya bilgi vermeye devam ediyor. Yapılan açıklamaya göre Dogecoin ile gerçekleşen sponsorluk anlaşması aslında Stake.com adındaki kumar platformu ile yapılan anlaşmalara dahil. The Athletic, sızan haberlere göre bu anlaşmanın yaklaşık bir milyon dolar değerinde. Bu da kulislerde oldukça düşük bir rakam olarak yorumlandı.

Daha Önce de Bitcoin Logosu Taşımışlardı

Kripto para dünyasında gelişmeler hız kesmeden devam ederken, bunun ‘’formalara basılacak ilk kripto para birimi logosu’’ olmadığının altını çizmek gerekiyor. Yalnızca iki sezon önce, yine aynı takım, Walford FC, Sportsbet.io ile bir sponsorluk anlaşması yapmış ve formalarında 2019 – 2020 sezonu boyunca Bitcoin logosu taşımıştı.

Kamu önünde futbol takımlarına sponsor olacak kadar güvenilir profiller çizmeyi başaran kripto para birimleri yalnızca spor alanında değil yaşamın farklı alanlarında da söz sahibi olacak gibi görünüyor. Yakın gelecekte sanat, kültür, web projeleri ya da hukuki projelerde de kripto paralar ve kripto para sponsorlukları adından söz ettirebilir.

Bu sene boyunca Watford FC oyuncularının kollarında logosunu taşıyacakları Dogecoin ise son dönemlerde hızlı bir yükselişe geçti. 2021’de neredeyse patlama noktasına gelen coin’in piyasa değeri şu sıralar 1,95 trilyon dolar. Yapılan bu yeni sponsorluk anlaşmalarının ve kamusal görünürlüğün piyasa değerini daha da arttırarak prestiji yükseltebileceği konuşuluyor.
Alakalı İçerikler