Nayib Bukele, Bitcoin sevdasını yeniden gündeme getirdi


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 24 Aralık 2021
  • Kategori: BİTCOİN

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’e duyduğu hayranlığı sürekli dile getiriyor. Geleceğin devremi olarak nitelendirdiği Bitcoin için ciddi bir yatırımda bulunuyor. Ülke içinde resmi para birimi olarak kullanılması bunun bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Bildiğiniz üzere dünya çapında Bitcoin’i resmi para birimi olarak tanıyan ilk ülke El Salvador.

Latin Amerika ülkesinde halk ne kadar durumdan memnun olmasa da hükümet, attığı adımın arkasında duruyor. Dünya genelinde ise devrim olarak gören de var, endişe içinde karşılayanda. Ancak geleceği düşünen hükümet önemli bir adım attığını söylüyor. Eleştirilere fazla kulak asmayan El Salvador, geleceğin para birimini şimdiden kullanıyor.

El Salvador, resmi para birimi olarak tanımasının yanında aynı zamanda önemli BTC değerine sahip. 400’den fazla devletin rezervlerinde BTC varlığı olduğu biliniyor. Son olarak 21 Aralık günü de sembolik bir alım gerçekleştirildi. Nayib Bukele 21 Aralık günü ülkenin rezervlerine 21 BTC daha ekledi.

Nayib Bukele, yükselişin ardından Bitcoin’i konuştu

Nayib Bukele, yükselişin ardından Bitcoin’i konuştu

Bukele, dün Bitcoin’in yeniden dönüş yapmasını adeta kutladı. Resmi Twitter hesabından Bitcoin’e karşı olumlu duruşunu tekrarladı. Ayrıca El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’in yükselişine ülkesinin yardımcı olacağını söyledi. Gerçek devirimi ateşleyen bir kıvılcım benzetmesinde bulundu.
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE