Microsoft, gözünü Metaverse evrenine dikti!


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 19 Ocak 2022
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Metaverse alanında yapılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Şirketler bu evrende yer alabilmek için adeta kıyasıya yarışıyor. Sanal arazi satın alma, mağaza açma gibi argümanlar artık sıradanlaştı. Herkes her şeyi ilk yapmanın peşinde. Tüm bunlar yaşanırken Microsoft boş durmadı. Metaverse alanında gelişim gösterebilmek için adeta servet harcadı.

Teknoloji devi Microsoft, oyun yayıncısı Activision Blizzard’ı 69 milyar dolara satın aldığını duyurdu. İki şirket arasında rekor düzeyde bir anlaşma yapılmış oldu. Satın alma, şaşırtıcı bir şekilde 69 milyar dolar karşılığında yapıldı ve meta veri deposuna yapılan daha büyük bir itişin parçası oldu. Satın alma, bununla sınırlı değil. Microsoft tarafından daha önce Bethesda’ya 7,5 milyar dolar ödenmişti. 

Microsoft CEO’su Satya Nadella, satın alma işlemini Twitter üzerinden kutladı ve oyunun meta veri deposunun büyümesinin önemli bir parçası olduğunu söyledi.

Microsoft, Meta evreninde “ben de” varım mesajını verdi 

Teknoloji şirketi, şu anda anlaşma ile birlikte 2023 mali yılında tamamlanması bekleniyor. Bu, teknoloji devinin oyun tarihindeki en büyük satın alma işlemi. Microsoft’un Vortex stüdyosu üzerinde çalıştığı metaverse ile mücadele etmeye çok hevesli olduğu açık. Kazançlı oyun IP’lerini yakalamak, Microsoft’un meta veri deposuna tanıtabileceği zengin bir karakter listesine sahip olduğu anlamına gelir.
Alakalı İçerikler

Ferrari CEO’su Metaverse ve Web3 planlarını açıkladı

Ferrari CEO’su Metaverse ve Web3 planlarını açıkladı

4 Şubat 2022

Dijital evrendeki ilerleyiş tüm hızıyla sürüyor. Dev şirketler bir bir yerlerini almak için kıyasıya yarışıyor. Geride kalanlar ise tarihin tozlu sayfalarında kalmayı göze almal...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE