Metaverse Coinleri Yükselişe Devam Edecek mi?


  • Yazar: Mert Kurt
  • Tarih: 12 Ocak 2022
  • Kategori: BİTCOİN

Bitcoin‘in 42.800 dolar fiyat seviyelerine yükselerek yönünü yukarı çevirmesi ile birlikte, kripto para ve metaverse  piyasası da yeniden bir yükseliş ivmesi kazandı.

69.000 dolar ATH seviyesini kaydetmesinden bu yana önemli ölçüde değer kaybeden Bitcoin, 39.600 dolar dip fiyat seviyelerinde destek bulması ile birlikte kaydettiği değer artışlarının ardından yeniden 42.800 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin’deki bu değer artışı, kripto para piyasasına da yukarı yönlü bir ivme kazandırdı. Bu bağlamda Ethereum, 3.200 dolar fiyat seviyelerini geri kazandı.

The Sandbox (SAND)

Metaverse Coinleri Yükselişe Devam Edecek mi? - sandbox

Metaverse projelerinin dikkat çekmesi ile birlikte son aylarda güçlü bir yükseliş trendine giren SAND, üç aylık zaman diliminde 0,75 dolar fiyat seviyelerinden 8,44 dolar ATH aralığında hareket ederek ve yükselerek önemli bir fiyat performansı sergiledi.

SAND, Bitcoin’deki düşüş eğilimi ile birlikte bir miktar gerilese de kaydettiği yükseliş hareketlerini büyük ölçüde korumayı başardı.

Bu süreçte son bir ayın en düşük dip fiyat seviyesi olarak 4,40-4,45 dolar fiyat bandında kendine destek bulan SAND, piyasa rallisiyle bir kez daha yön değiştirerek, değer artışının devamında kaydettiği değer artışlarının ardından 4,83 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Decentraland (MANA)

 

Metaverse

Son zamanların en önemli Metaverse projelerinden biri olan MANA, ana kripto para biriminin fiyat düşüşü ile önemli ölçüde ivme kaybetmesine rağmen değer artışını büyük ölçüde korumayı başardı.

Bu süreçte MANA, son ayların en düşük fiyat seviyesi olan 2.75 bandında destek buldu. Bitcoin’in değeri yükselirken,yüksek destek seviyelerinden yukarı yönlü atak girişimleri gören MANA, son değer artışının ardından 2,95 dolara ulaştı.

Bu alanda faaliyet gösteren projeler, Facebook’un adını “Meta” olarak değiştirmesi ve Metaverse’e önemli miktarda fon ayırdığını açıklamasıyla ivme kazandı.

Özellikle son aylarda birçok platformda yer alan sanal arazi yatırımcılardan oldukça ilgi gördü.

Analistler, büyük kripto para birimi Bitcoin toparlanırsa, bir süredir durgun olan Metaverse projelerinin momentumunun durduğu yerden devam etmesinin muhtemel olduğunu söylediler.
Alakalı İçerikler

Ferrari CEO’su Metaverse ve Web3 planlarını açıkladı

Ferrari CEO’su Metaverse ve Web3 planlarını açıkladı

4 Şubat 2022

Dijital evrendeki ilerleyiş tüm hızıyla sürüyor. Dev şirketler bir bir yerlerini almak için kıyasıya yarışıyor. Geride kalanlar ise tarihin tozlu sayfalarında kalmayı göze almal...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE