Los Angeles Lakers Ünlü Kripto Para Borsası İle Sponsorluk Anlaşması Yaptı!


  • Yazar: admin
  • Tarih: 18 Kasım 2021
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

NBA’de Los Angeles Lakers (LA Lakers)  ve Los Angeles Clippers başta olmak üzere birçok Los Angeles merkezli spor kulübü tarafından kullanılan Staples Center, Aralık ayından itibaren Kripto Para Borsası Crypto.com Arena olarak adlandırılacak.

Lakers’ın salonu Staples Center’in Yeni Adı Crypto.com Arena Oluyor!

Kobe Bryant ve Lebron James gibi ünlü isimlerden de aşina olduğumuz, NBA’in en popüler takımlarından biri olan Los Angeles Lakers’ın tercih ettiği salon olan Staples Center, AEG ile yaptığı anlaşmanın ardından yakın tarihlerden itibaren Crypto.com Arena olarak anılacak.

Tarafların yaptığı resmi açıklamaya göre Crypto.com, 20 yıl için 700 milyon dolar karşılığında AEG’nin isim haklarını satın aldı. Sahanın bir önceki anlaşması ise 1999 yılında gerçekleşmiş, bunun için Staples, 10 yıllık isim hakları sahipliği adına 100 milyon dolar ödemişti.

Anlaşmada ismi geçen AEG, birçok tesisin yanı sıra spor bayiliklerine de sahip olan global spor ve eğlence şirketidir.

Noel Günü Los Angeles Lakers takımı, tarihinde ilk defa yeni bir ad ve logo ile değiştirilecek olan şu anki adıyla Staples Center’da Brooklyn Nets takımı ile karşı karşıya gelecek. 1999 yılında inşa edilen bu arena, 20 bin kişilik seyirci kapasitesine sahip.

Crypto.com Basketbol Dünyasında Adını Duyurmaya Devam Ediyor

Yapılan isim hakları yönündeki anlaşma, Crypto.com adlı şirketin basketbol dünyasındaki ilk ve tek reklam anlaşması değil. Daha evvel de NBA takımlarından Philadelphia 76ers ile ile forma reklam bazında bir anlaşma yapılmıştı. Crypto.com’un mevcutta 400 milyon dolardan fazla spor sponsorluk anlaşması yaptığı biliniyor. Gelişmelere bakacak olursak kripto paralar basketbol dünyasında duyulmaya devam edecek gibi…
Alakalı İçerikler