Kripto piyasası toplandı: Hafta sonu artışlar yatırımcıları sevindirdi


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 5 Şubat 2022
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Dijital varlıklarda yavaş yavaş dönüş emareleri kendini gösteriyor. Bu haftanın genelini iyi geçiren kripto varlıklar pozitif şekilde ayrıştı. 2022 yılının Ocak ayını neredeyse kan kırmızıyla geçirdi. Hatta 24 Ocak tarihinde Bitcoin 33.000 doların altına kadar sarktı. Bu seviye 2022 yılının ilk dip noktası oldu. Eğer dönüş tamamen olursa en dip noktası kabul edilecek. Bununla beraber kripto piyasası önemli bir dönüşe imza atacak. 

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin, 41.000 dolar seviyesinin üzerinde toparlandı. Günlük kapanış bu bölgenin üzerinde geldi. İki gün üst üste kapatması ise piyasayı daha güvenilir hale getirebilir. 

Kripto piyasası toplandı: Hafta sonu artışlar yatırımcıları sevindirdi - Kripto piyasa degeri

İkinci en büyük kripto para Ethereum ise, 3.000 dolarlık fiyat işaretini geri aldı. Analistler, bu üst düzey kripto para birimlerinin yükselişe önemsiyor. Genel piyasa değerinde de artışın bir hayli fazla olması yatırımcıları sevindirdi.

Artışın altcoinlerde ise daha çok olması küçük yatırımcıyı sevindirdi. Ancak dönüşün tam olabilmesi için uzmanlar uyarıyor. Henüz zararda olan birçok yatırımcı var. Bu yüzden temkinli olmak gerekir.
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE