Kripto piyasası kan kırmızısına büründü!


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 16 Kasım 2021
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Bitcoin ve türevleri, 16 Kasım Salı gününe kanlı bir başlangıç yaptı. Neredeyse tüm varlıklar en az yüzde 10 geri çekildi. Bitcoin’deki sert düşüş kripto piyasası içinde büyük bir etki oluşturdu. Dün erken saatlerde iyi bir tablo verse de daha sonrasında ciddi düşüşler yaşandı.

Coin360 tarafından paylaşılan grafiğe baktığımızda kırmızı rengin baskın olduğunu görebiliyoruz. Bununla beraber toplam market hacminde de ciddi bir para boşalma operasyonu görüldü. Dün 2,85 trilyon doların üzerinde olan market değeri 300 milyar dolar birden kayıp yaşadı. Birden gelen düşüşle beraber genel piyasa değeri %11’in üzerinde zarar oluşturdu.

BTC.d etkisiyle kripto piyasası düşüşü daha sert hissetti. Özellikle de altcoinlerde kayıp %20’lere kadar çıktı. 

Öte yandan geri çekilmeyi fırsat bilen pek çok yatırımcı BTC topladı. 62.000 dolar bandını da deviren Bitcoin alıcılı bölgeye girdi. Bununla beraber ayıların bu süreçte aktif olması kafa karıştırıcı oldu. Ayrıca Bitcoin’in düşüşünde CME gapının etkisi olduğu da düşünülüyor. CME gapında yer alan boşluğu dolduran BTC, topladığı güçle yeniden çıkış yakalayabilir.
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE