Kripto Para Piyasasında Güzel Haberler Gelmeye Devam Ediyor


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 2 Haziran 2021
  • Kategori: BİTCOİN

Geçtiğimiz dönemlere göre kripto para piyasasında iyi haberler geliyor. Mayıs ayında devletlerin ve ünlü milyarderlerin yaptığı spekülatif haberler piyasaya oldukça olmusuz yansımıştı. Bitcoin 30.000 dolara kadar geriye çekilmişti. Ancak şu an işler az da olsa tersine döndü.

Mayıs ayının sonlarında Elon Musk, Bitcoin madencileriyle anlaştığını duyurdu. Kripto para piyasası için bu gelişme önemliydi. Hatırlanacağı üzere Elon Musk, Bitcoin madenciliği fazla enerji tükettiğini söylemişti. Daha sonrasında ise Hindistan Merkez Bankası tarafından olumlu gelişme yaşandı. Merkez bankası, kullanıcılar kripto paralarla alım ve satın yapmalarını yasaklayamacaklarını söyledi.

Son olarak Apple, Pay uygulaması için devrim niteliğinde bir karara imza attı. Sadece Apple değil Google Pay’de işin içine dahil oldu. Amerikalı borsa Coinbase, hem Google Pay hem de Apple Pay’in kullanılabileceğini açıkladı. Coinbase Card sayesinde insanlar Apple Pay ya da Google Pay sayesinde mobil ödeme işlemlerini yapabilecek.
Alakalı İçerikler

Litecoin analizi: LTC için hedef neresi?

Litecoin analizi: LTC için hedef neresi?

7 Şubat 2022

Oldukça eski bir geçmişe sahip olan Litecoin, demirbaş varlıklardan biri. Her ne kadar yeni kripto para birimleri çıksa da popülerliğini yitirmiyor. Her dönemde belli bir alıcı ...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE