Kripto Para Neden Düşüyor?


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 18 Kasım 2021
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Son günlerin en çok sorulan sorulardan bir tanesi de “kripto para neden düşüyor” Türk yatırımcılarının ciddi şekilde yöneldiği kripto varlıklar bu haftanın genelinde aşağıya yönlü hareket ediyor. Hemen hemen birçok para birimi düşüş yaşıyor. SAND, MBOX, MANA gibi bazı varlıklar dışında kırmızı bir piyasa hakim.

Kripto para neden düşüyor? Sorusuna ilk vereceğimiz cevap, ABD’nin verdiği karar oldu. ABD başkanı Joe Biden, kriptolarla ilgili düzenlemeleri bu hafta içinde onaylamıştı. Bu da düşüşün tetikleyicisi olarak kabul edildi. Ancak kar satışları ve hacimsizlik de piyasayı etkiledi. Ayıların aktif olması sürecin daha fazla hızlı ilerlemesine neden oldu.

Bitcoin, 60K desteğini savunamayarak daha da aşağıya indi. 56.600 dolara kadar gevşeyen BTC, tepki alabildi. Ancak yinede yükseliş emaresi yaşanmadı. Bitcoin piyasa değeri 1,1 trilyon doların altına kadar düştü. Ethereum ise 500 milyar dolar market değerini aşağı yönde kırdı. 100 milyar dolar piyasa değeri olan Binance Coin ise 90 milyar dolara kadar geriledi.
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE