Kripto Para Ayı Sezonu Mu Geldi? 2021 Kripto Para Ayı Sezonu Ne Zaman Başlıyor?


  • Yazar: DUYGU
  • Tarih: 20 Kasım 2021
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Kripto paralar şu sıralar bazı yatırımcıların yüzünü güldürdüğü gibi bazı yatırımcıların ciddi zararlara uğramasına neden olabiliyor. Birkaç haftadır yukarı yönde seyreden ve genellikle günü pozitif bir şekilde kapatan kripto paralar birkaç gündür ciddi oranda düşüş gösterdi. Yeni rekorlara imza atan Bitcoin ve Ethereum da bu düşüşlerden nasibini aldı. Bu da yatırımcıların kripto para ayı sezonu mu geldi gibi sorular yöneltmesine neden oldu.

Kripto Para Ayı Sezonu Başladı Mı?

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda kripto para sektöründe çok ciddi düşüşler meydana gelmişti. Neredeyse 28k doların altına kadar inen Bitcoin birçok yatırımcının ciddi zararlar etmesine neden oldu. Beraberinde ardı ardına gelen satışlar da diğer altcoinlerde ciddi düşüşlere neden oldu.

Kripto paralarda yaşanan bu düşüşten sonra yatırımcılar arasında kripto para ayı sezonu geldi şeklinde söylentiler dolaşmaya başladı. Oysa ki bu düşüşler ayı sezonunu işaret etmiyordu. Kısa bir süre devam eden düşüşler Eylül ayı itibariyle son buldu ve geçtiğimiz günlere kadar neredeyse her coin yukarı yönlü bir ivme yakaladı. Ta ki tekrardan düşüş gelene kadar.

Kripto Para Ayı Sezonu
Kripto Para Ayı Sezonu

Kripto Para Ayı Sezonu Yolda Mı?

Bitcoin’in peş peşe rekorlar kırması sonucunda birçok kişi boğa piyasası geldi mi şeklinde sorular yöneltmeye başlamıştı. Yeni rekorların 70k dolar üzerinde gelmesi beklenirken birden 60k doların altına düşen Bitcoin, piyasalarda alarm vermeye başladı. Bunun üzerine kripto para yatırımcıları ayı sezonu geldi mi sorusunu yöneltmeye başladı.

Şu an için gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki söz konusu bu düşüşler herhangi bir ayı sezonunu işaret etmiyor. Haftalardır yükselişte olan kripto paraların zaten bir düzeltme yapması bekleniyordu. Bu düzeltme her ne kadar erken gelmiş olsa da beklenen bir durumdu. Yani şu an için herhangi bir ayı piyasasından söz etmek doğru olmaz. Lakin bu düşüş birkaç hafta daha devam ederse ve Bitcoin’e olan güven talep çizgisini kırarsa söz konusu bir ayı dönemi yaşanabilir.
Alakalı İçerikler

Kripto Boğa Sezonu Nedir?

Kripto Boğa Sezonu Nedir?

26 Aralık 2021

Boğa piyasası veya boğa koşusu, yatırımcıların çoğunluğunun satın alım yaptığı, talebin arza ağır bastığı, piyasa güveninin yüksek olduğu ve fiyatların yükseldiği bir dönem olar...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE
Kripto Ayı Sezonu Nedir?

Kripto Ayı Sezonu Nedir?

18 Aralık 2021