Kongre’de Bitcoin Madenciliği Verimliliği


  • Yazar: Mert Kurt
  • Tarih: 21 Ocak 2022
  • Kategori: BİTCOİN

Bitcoin’in değişikliğini anında politikaya etkisini göremesek de, yasa koyucular çok çeşitli blok zinciri konseptleri ve sorunları konusunda eğitildi.

20 Ocak’ta ABD Enerji ve Ticaret Komisyonu’nun Gözetim ve Soruşturma Alt Komitesi, kripto para madenciliğinin çevresel etkilerini araştırmak için bir oturum düzenledi.

Dar odaklanmaya rağmen, birçok endüstri uzmanının yasa koyucular için anlamlı bir eğitim deneyimi olarak gördüğü şey, takip eden tartışma, blok zincirinin enerji tüketimine ek olarak çok çeşitli blok zinciri ile ilgili konuları ve konuları kapsıyordu. İşte nasıl oldu ve bundan sonra ne olacak.

Bitcoin

Tanıklar Çerçeveyi Belirledi

Açılış konuşmalarının ardından duruşma tanık ifadeleriyle başladı. Bitfury CEO’su Brian Brooks, üretilen enerjiyi kullanmanın en verimli yollarına karar vermenin pazara bağlı olduğunu ve konsensüs mekanizmasının gerçek ademi merkeziyetçilik yaratmak için en uygun olduğunu düşündüğünü söyledi.

Buna karşılık, Cornell Tech profesörü Ari Juels, blok zinciri teknolojisi ve Bitcoin (özellikle BTC) hakkında olumlu konuştu ve iş kanıtının gereksiz yere işe yaramaz olduğunu ve sınırlamalarının Alternatif hisse kanıtı veya PoS mekanizmalarının yeterli olmadığını belirtti.

Soluna Computing’den John Belizaire, kripto para madenciliği fazla yenilenebilir enerji kullanarak verimlilik üretebileceğinden, Bitcoin’in güç tüketiminin bir hatadan ziyade bir özellik olarak görülmesi gerektiğini söyledi.

Washington Eyaletindeki bir kamu hizmeti bölgesinin eski genel müdürü Steve Wright, bol ucuz elektrik nedeniyle bölgeye akın eden kripto para madencileri ile etkileşim deneyimini paylaşırken, ABD Hazine eski Bakan Yardımcısı Gregory Zerzan, birçok kullanım. . Blockchain teknolojisi ve düzenleyici belirsizliğin gelişimine zarar verebileceğini söyledi.

Ardından temsilciler açıklamalar ve sorularla söz aldı. Birkaç kişi zamanlarını partizan saldırıları ve siyasi protestolar için kullandı, ancak çoğu, denemenin kalbindeki enerji sorunlarını sorgulamak, ele almak veya blok zinciri teknolojisinin kullanımları ve potansiyel uygulamaları hakkında daha geniş bağlam aramak için dürüst bir çaba sarf etti.

Kripto Madenciliğine İnmek

Komite Başkanı Frank Pallone ve Gözetim Alt Komitesi Başkanı Diana DeGette, tanıklara kripto para madenciliğinin gerçek israfını ve topluluğun madencilerin neden olduğu en yüksek enerji tüketimi maliyetini üstlenmemesini nasıl sağlanacağını sordu.

Kongre üyesi Jan Schakowsky, madencilik teçhizatlarına güç sağlamak için fosil yakıtların kullanımıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Tanıklar, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde madencilik endüstrisinin gelişmekte olduğu genel yeşil eğilim hakkında milletvekillerine güvence vererek yanıt verdi.

Birkaç temsilci, ilgili güç tüketimini haklı gösterip göstermediklerini belirlemek için kripto para madenciliğinin ürettiği verimliliği daha iyi anlamaya çalıştı. Kongre üyesi McMorris Rodgers, blok zinciri endüstrisinin yeni işler yaratma ve kullanıcı verilerini koruma yeteneğini keşfetti.

Florida temsilcisi Neal Dunn, Brian Brooks’a BTC yarılanması ve madencilik verimliliği arasındaki ilişki hakkında soru sorulduğunda Bitcoin ekonomisi hakkında ileri düzeyde bilgi sahibi olduğunu gösterdi. Dunn ayrıca ülkenin her halükarda daha fazla enerji üretmesi gerektiğini ve kripto para madenciliği gibi yenilikçi endüstrileri teşvik etmenin bu büyüyen kapasitenin etkili bir kullanımı olduğunu belirtti.

Temsilcisi Morgan Griffith, Bitcoin madenciliğinin jeopolitik yönünü araştırdı ve Çin’in madencilik yasağının enerji verimliliği sorunlarından değil, hükümetten kaynaklandığını varsayarak sonuca vardı.Çin, ademi merkeziyetçilik fikrine karşı. Gregory Zerzan ile yapılan alışveriş sonucunda tanık, “Bitcoin özgürlükle eş anlamlıdır ve dünyanın özgürlüğü sevmeyen birçok yeri vardır” dedi.

Sanayi Resepsiyonu

Duruşma büyük bir atılım olarak görülmese de, endüstri gözlemcilerinin çoğu, borsanın eğitimin yanı sıra kripto para madenciliği hakkındaki siyasi konuşmayı teşvik etmedeki rolüne dikkat çekti.

Duruşmadan sonra Cointelegraph’a verdiği röportajda tanık John Belizaire, komite üyelerinin incelenmekte olan karmaşık konuyu derinlemesine incelemeye istekli olmalarının tartışmayı verimli kıldığını söyledi:

“Başkan DeGett en başından beri iyi bir tondaydı”, biz buradayız öğrenmek.
Belizaire, “Temsilci iyi sorular sordu. “Bunu iklim değişikliğine karşı küresel hareket bağlamına koymalısınız,” dedi ve kaynakları kullanma olasılığı hakkında bazı soruları da sözlerine ekledi.

Gelecekteki bitcoin madenciliği entrikalarını güçlendirmek için daha az çevre dostu enerji Avalanche’ın arkasındaki şirket olan Ava Labs’ın iş geliştirme başkan yardımcısı John Nahas, yavaş başlangıç ​​deneyinin sonunda “anlamlı bir sohbete” dönüştüğünü kaydediyor.

Sağlık kayıtları ve enerji yönetimi gibi hayatımızı daha verimli ve daha güvenli hale getirecek çok sayıda alanı anladıklarını görmek canlandırıcı. “Bitcoin madencilik şirketi United GEM Mining’in CEO’su John Warren, duruşmanın ABD’li milletvekillerine hızla büyüyen kripto endüstrisinin ve özellikle madenciliğin faydalarını gösterdiğini söylüyor” dedi.

Warren, madencilik operasyonlarının ABD’ye taşınmasının endüstrinin çevresel etkisini azaltmak için olumlu bir senaryo olduğuna inanıyor. mümkün olduğunca, böylece madenciliğin çevresel etkisini daha da azaltır.”

Politika Etkileri

Bu duruşmayla ilgili hiçbir şey özellikle çığır açıcı olmasa da, Kongre ile endüstri arasındaki bu tür etkileşimlerin etkisi artma eğilimindedir.

Sonuç olarak, zaman içinde, sadece finansal gözetimle ilgilenenler değil, çeşitli özel komitelerdeki seçilmiş yetkililer, blok zinciri endüstrisi lehine söylemlere ve tartışmalara maruz kalıyor.

Ancak bu etkileşimin kısa vadede belirli yasalara yol açması beklenmemektedir.

Ava Labs’den Nahas şu yorumu yapıyor:

“Bu, öncelikle bilgi amaçlıdır ve herhangi bir politika sürecindeki ilk adımdır. Ancak, politika yapıcılar, ortaya çıkan blokajları ve milyarlarca doları güvence altına alma yeteneklerini daha iyi anlamak için nesnel uzmanlar ve paydaşlarla çalışmalıdır.” kanıtın sadece bir kısmını oluşturmak ve tüketmek.

Bununla birlikte, ademi merkeziyetçilik, kripto alanına aşırı düzenlemenin tehlikeleri ve blok zinciri teknolojisinin ön plana getirebileceği çeşitli etkiler etrafında tartışmalar ortaya çıktı. En azından bazıları duruşmaya katıldı ve uzun vadeli siyasi vizyonlarına katkıda bulundu.

 
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE