İspanya’da Bitcoin Madencilik Devri Başlıyor


  • Yazar: Mert Kurt
  • Tarih: 8 Ocak 2022
  • Kategori: BİTCOİN

Son günlerde madencilik faaliyetlerinin önemli kalelerinden biri olan Kazakistan’da olumsuz olaylar yaşanmaya devam ederken İspanya’dan güzel bir haber geldi.

bitcoin

İspanya Vatandaşlar Partisi’nden Milletvekilleri Kongresi üyesi Maria Munoz, İspanya’yı Bitcoin madencilik merkezi yapmak istediğini dile getirdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Munoz Kazakistan’da yaşanan olayların Bitcoin’i de etkilediğini belirterek, hükümete bazı sorular sordu ve  bunların cevabını yazılı olarak istedi.

Munoz’dan Bitcoin İle İlgili Sorular Gecikmedi

Munoz ilk sorusu ile hükümete “küresel hash oranındaki düşüşün İspanya’daki kripto endüstrisi üzerindeki etkisinin farkında olup olmadığını “sordu.

İkinci olarak hükümetin Kazakistan’daki internet kesintisi nedeniyle ülkeden ayrılmak zorunda kalabilecek kripto para madencilerini çekmeyi planlayıp planlamadığını sordu.

İspanyol milletvekili son olarak ise hükümete Bitcoin madencilik endüstrisinin enerji açısından ne kadar verimli olduğu konusunda bilgi verdi.

Maria Munoz’un İspanya’yı madencilik merkezi yapma önerisi Twitter’da çok tepki aldı. Buna tepki gösterenlerden biri de Avrupa Parlamentosu üyesi Ernest Urtasun oldu.

Urtasun yaptığı yorumda, Bitcoin’in çevreye verdiği zarar sebebiyle bu girişimin “kötü bir şaka” olduğunu düşündüğünü belirtti.
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE