İngiltere Polisi Önemli Kripto Para Operasyonuna İmza Attı


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 13 Temmuz 2021
  • Kategori: BİTCOİN

İngiltere polisinden kripto paralara yönelik önemli bir operasyon geldi. Operasyonun değeri ise yaklaşık 2.1 milyar lira olduğu açıklandı. İngiltere’de bu zamana kadar açıklanan en büyük operasyon olarak tarihe geçti. 180 milyon sterlin değerinde kripto para için polisler harekete geçti. Polis ekiplerinin başarılı operasyonu sonrası önemli ölçüde kripto varlıklar ele geçirildi.

Birleşik Krallık, kripto varlıklarla ilgili önemli ölçüde çalışmalar yürütüyor. Geçtiğimiz günlerde de Binance borsası ile ligili yasaklama haberleri gelmişti. Haziran ayında ise bir kripto operasyonu daha yapan yetkililer, 114 milyon sterlin değerinde varlık ele geçirdi. Ancak bu sefer yapılan operasyon ile yaklaşık 70 milyon sterlinlik fark oldu. Birleşik Krallık Metropolitan Polis Teşkilatı, yaptığı açıklamada en büyük operasyonlardan birine imza atıldı. Piyasa değeri oldukça yüksek varlık ele geçirilmiş oldu.

Kripto para birimleriyle ilgili yapılan operasyonlarla birlikte piyasa baskılanmaya devam ediyor. Ülkelerin sürekli yaptırım yapması piyasanın limitlerini zorluyor.
Alakalı İçerikler