Hindistan Kripto Paralarla İlgili Çin’i Mi Örnek Alıyor?


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 13 Temmuz 2021
  • Kategori: BİTCOİN

Ülkelerin kripto paralarla ilgili savaşı devam ediyor. Kimi ülke açıktan kimi ise gizli gizli kripto dünyasıyla ilgili kararlar alıyor. Bu kararlar yasaklama ya da destekleme şeklinde geliyor. Çin, yasaklama konusunda başı çekiyor. El Salvador ise Bitcoin’i resmi olarak tanıyan ülke olarak dikkatleri topluyor. Şimdi ise Hindistan kripto piyasası için harekete geçeceği söyleniyor.

Güney Asya ülkesi, kripto paraların halk tarafından kullanılmasından rahatsız. Kullanıcıların daha çok kripto paralara yönelmesini endişe verici olarak yorumluyor. Hükümet yetkilileri; halkın Bitcoin ve türevlerine yaptığı yatırımlar nedeniyle para akışı sağlanamıyor, görüşünü benimsemiş durumda. Hindistan tarafından yatırımcılar sürekli dışarı para çıkarıyor. Bu durum ise devleti oldukça rahatsız ediyor. Ayrıca geçtiğimiz sene Hindistan’da yatırımcıların varlığı 923 milyon dolardı. Bu rakam 2021 yılının Mayıs ayında 6 milyar doları geçti.

Ülke içinde yaşanılan bu karışıklık mecliste gündeme gelecek. 19 Temmuzda toplanacak olan meclis kripto paralarla ilgili kararını verebilir. PRS Yasama Araştırma tarafından ortaya atılan haberde Hindistan, Çin gibi geçici bir yasaklama getirebilir.
Alakalı İçerikler