Hillary Clinton Kripto Paralar Konusunda Joe Biden’a Çağrıda Bulundu


  • Yazar: admin
  • Tarih: 25 Kasım 2021
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Hillary Clinton Kripto Paralar konusunda korkularını dile getirdi ve ABD Başkanı Joe Biden’a, düzenlemelerle ilgili çağrıda bulundu. Kripto varlıklar konusundaki endişelerini sık sık dile getiren Clinton, açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. En son verdiği röportaj ile kripto paralarla ilgili düzenlemeler için yorum yaptı.

Son zamanlarda kripto para piyasalarının varlığını kabul eden ülkeleri görüyoruz. Bunların yanı sıra düzenleme ve denetim altına alınması gibi konular üzerine de tartışmalar çıkıyor. Çoğunluk bu konuda bir düzenlemeye gidilmesini istiyor ancak bunun için ülkeler arasında genel bir toplantı yapılmadı. Bu çatlak seslere dahil olan son tanınmış kişi ise Amerikalı siyasetçi ve eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton oldu.

Clinton ABD dolarının gücünün azalmasından yana endişe duyuyor

Hillary Clinton yaptığı yorumlarda ABD’ye rakip olan ülkelerin doların gücünü azaltmak için kripto paralar yoluyla çeşitli faaliyetlerde bulunabileceğini belirtti. Öte yandan rakip ülkelerin bunu yapmak isterken manipülasyonlara yer verebileceklerini ve teknolojiyi kötüye kullanabileceklerini söyledi.

Clinton, Blockhain teknolojisi ile çalışan kripto paraların net olarak yasal bir çerçevede yer almadıkları sürece geleneksel finans piyasaları için riskli olduklarını ifade etti. Sosyal medya platformlarının siyasete olan etkisini hatırlatan Clinton, kripto varlıkların da piyasaları manipüle etmek adına bir araç olarak kullanılabileceğini düşünüyor.

Hillary Clinton, kripto paralarla alakalı endişelerini açıklamaya devam ediyor

Clinton evvel zaman içinde de kripto paralarla alakalı olan korkularını ifade ettiği açıklamalar yapmıştı. Endişe duymasının altında yatan nedenler ise ABD dolarının bilinçli olarak zayıflatılması, global piyasaların kripto varlıklar yüzünden tehlikede olduğunu düşünmesi şeklinde. Clinton son yaptığı bu yorumlarda ise geçerli adımlar atılmasını, çok uzun bir zamanın olmadığını vurguladı. Joe Biden yönetimine de çağrı yaptı.

 
Alakalı İçerikler