Güney Kore Kripto Para Vergisi Getirdiğini Açıkladı


  • Yazar: Burak Köse
  • Tarih: 2 Ekim 2021
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Kripto paranın yaygın olduğu Güney Kore’de yeni bir gelişme yaşandı. Güney Kore kripto para vergisi getirdiğini açıkladı. İşte uygulanacak olan verginin oranı.

Güney Kore basınının son haberine göre hükümet kısa süre içerisinde kripto para vergisi getireceğini açıklamış durumda. Yapılan bu açıklama ile Güney Kore kripto para vergisinin nasıl işleyeceği de belli oldu.

Güney Kore Kripto Para Vergisi Nasıl Uygulanacak?

Güney Kore kripto para vergilendirmelerine 1 Ocak 2022 itibariyle başlayacak. Vergilerle birlikte yapılan işlemlerin karlarından yüzde 20 vergi alınacak. Kore Demokrat Partisi, Sanal Varlık Görev Gücü ile birlikte vergilendirmenin ertelenmesini tartışmayı sürdürürken, kısa bir süre önce gerçekleşen toplantıda kripto para vergisinin gecikmemesi gerektiğini söylendi.

Güney Kore Kripto Para Vergisi
Güney Kore Kripto Para Vergisi Getirdiğini Açıkladı 1

Kripto para piyasası artık milyonlarca kişi tarafından kullanılırken devletler de bu durumdan pay almak istiyor. Devletlerin vergilendirme girişimlerine yenileri eklenirken bir vergi girişimi de Güney Kore’den geldi. Bir hükümet yetkilisi tarafından yapılan açıklamada “Yatırımcılarımızı korumak adına vergilendirmeyi getiriyoruz. Hali hazırda mevcut yasanın yerini alacak bir yasamız bulunmadığı için vergilendirme planlandığı üzere devam edecek.” denildi.

Güney Kore’de Kripto Borsası Çalışanlarına Kısıtlama Getirilmişti

Kripto para konusunda yaptırımlarını arttıran Güney Kore’de son olarak borsa çalışanlarına bir kısıtlama getirilmişti. Güney Kore’de bir kripto borsada çalışan vatandaşlar ve bu vatandaşların akrabalarının kripto para borsalarında işlem yapması yasaklanmıştı.
Alakalı İçerikler

Litecoin analizi: LTC için hedef neresi?

Litecoin analizi: LTC için hedef neresi?

7 Şubat 2022

Oldukça eski bir geçmişe sahip olan Litecoin, demirbaş varlıklardan biri. Her ne kadar yeni kripto para birimleri çıksa da popülerliğini yitirmiyor. Her dönemde belli bir alıcı ...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE