Google, Blockchain teknolojisine geçiş yapıyor!


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 25 Ocak 2022
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Dünyanın en fazla kullanılan arama motoru devi, yeniden adım atmaya karar verdi. Kripto ve Blockchain dünyasını yakından izleyen Google, bu alanda ilk adımını fiili olarak atıyor. Blok zinciri üzerinde çalışmalarını sıklaştıran arama motoru, ayrı bir bölüm başlattığını duyurdu. 

Yazılım devi Google’ın Labs grubu içinde yeni bir blok zinciri tabanlı bölüm başlattığı bildiriliyor. Bölüm ayrıca diğer dağıtılmış bilgi işlem ve veri depolama teknolojileriyle de ilgilenecek. Şirket, herhangi bir kripto para birimiyle ilişki kurmaktan çekiniyor. Henüz kripto varlıklara geçiş yapmayı düşünmeyen şirket, sadece blok zincirine odaklanmak istiyor.

Google’ın ticaret başkanı Bill Ready, 19 Ocak’ta bu alana çok dikkat ettiklerini belirtti. Henüz yeni atılan bir adım olsa da ilerleyen zamanlarda etkilerini daha çok görebileceğiz.

Google Labs, blok zincirini kullanmak istiyor

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Google’ın Labs grubu bu işi üstlenecek. Blockchain bölümü, şirketin mühendislik başkan yardımcısı Shivakumar Venkataraman tarafından yönetilecek. Bloomberg tarafından alınan bir e-postaya göre, bölüm “Blockchain ve diğer yeni nesil dağıtılmış bilgi işlem ve veri depolama teknolojileri” üzerine odaklanacak. Şirket, daha çok kendi alanı içinde kullanmayı hedefliyor. 

Şirket belirli blok zinciri projelerinde yer almış olsa da, özellikle herhangi bir kripto para birimi ile ilişkilendirilme konusunda çok temkinli davrandı. Yeni blok zinciri bölümü, Labs grubunun çatısı altında bu merkezi olmayan teknolojilerle deneylere yönlendirilecek. Labs , tüm AR ve VR çabalarını ve teknoloji alanındaki diğer potansiyel projeleri gruplayan deneysel bir bölümdür.
Alakalı İçerikler

Ferrari CEO’su Metaverse ve Web3 planlarını açıkladı

Ferrari CEO’su Metaverse ve Web3 planlarını açıkladı

4 Şubat 2022

Dijital evrendeki ilerleyiş tüm hızıyla sürüyor. Dev şirketler bir bir yerlerini almak için kıyasıya yarışıyor. Geride kalanlar ise tarihin tozlu sayfalarında kalmayı göze almal...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE