Gece saatlerinde erişilemeyen BtcTurk borsası yeniden açıldı


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 24 Ocak 2022
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Türk yatırımcılarının sıklıkla tercih ettiği yerel borsa BtcTurk, teknik bir aksaklık yaşadı. Geceden itibaren başlaya aksaklık sabah saatlerine kadar sürdü. Yatırımcılar ise yaşanılan süreçten ötürü tedirgin oldu. Web sitesi ve mobil uygulamalara erişim sağlanamamıştı. Saat 11 civarında ise problem çözüldü.

Global borsalar kadar ülkemizde Türk borsaları bir hayli fazla tercih ediliyor. Bunların başında da BtcTurk gibi bir borsa geliyor. Türk yatırımcıları daha kolay ve güvenilir olması nedeniyle Türk borsaları tercih ediyor. Ancak bugün yaşanılan sıkıntı yatırımcıları azda olsa tedirgin etti.

Gece saatlerinde erişilemeyen BtcTurk borsası yeniden açıldı - BtcTurk Destek

BtcTurk tarafından gerekli açıklamalar geldi. Ancak yine de kullanıcılar tedirgin oldu. Uzun süren aksaklık nedeniyle yatırımcılar hesaplarına erişim sağlayamadı. Konuyla alakalı borsanın resmi Twitter hesaplarından tek tek açıklama geldi. Son olarak şirketin kurularından Kerem Tibuk açıklama yaptı. Tibuk,

“Microsoft kaynaklı teknik bir sorun var, arkadaşlar uğraşıyor. Biraz zaman alabilir. Endişelenecek bir durum yok.”

Açıklamaların ardından problem gecikmeli olsa da çözülmüş oldu. BtcTurk Destek şu açıklamayı yaptı:

“Değerli kullanıcılarımız, BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında yaşanan erişim kesintileri sona ermiştir. Hesap bilgileriniz ile giriş yaparak tüm Türk Lirası ve kripto para bakiyelerini görebilirsiniz.”
Alakalı İçerikler

Türk kripto borsası 2021 yılında rekor hacim ve vergi seviyesine ulaştı!

Türk kripto borsası 2021 yılında rekor hacim ve vergi seviyesine ulaştı!

4 Ocak 2022

2020 yılında olduğu gibi 2021 yılında da Türk yatırımcıları kripto varlıklara ilgi gösterdi. Her geçen gün popülerliğinin artmasıyla beraber kullanım oranı da genişledi. İnsanla...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE