FUN Nedir?


  • Yazar: DUYGU
  • Tarih: 3 Eylül 2021
  • Kategori: BİTCOİN

Bu yazımızda kripto para borsalarının önemli coinlerinden biri olan FUN coin hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızın devamını okuyarak FUN nedir, ne işe yarar gibi sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

FUN Nedir?

Son yıllarda dijital para kavramında bazı değişiklikler meydana gelmiştir. Bunlardan biri de dijital paraların aynı zamanda eğlence ve oyun amaçlı üretilmesidir. Bu eğlence ve oyun odaklı kripto para birimlerinin başında da FunFair olarak bilinen FUN coin yer alıyor. Bu nedenle birçok kişi bu kripto parayı ilk kez gördüğünde FUN nedir şeklinde sorular yöneltmeye başlıyor.

Fun Fair 2017 yılı ortalarında dijital varlık kullanıcılarının hizmetine sunulan bir kripto para birimidir. Blok zincir teknolojisi kullanılarak oluşturulan bu dijital para birimi Ethereum altyapısı kullanmaktadır. Diğer oyun/eğlence odaklı kripto para birimlerinin aksine FUN merzkeziyeti olan bir kripto para birimidir. Projenin merkezi şu an Londra’da bulunmaktadır.

FUN projesinin kurucuları geçmiş yıllarda oyun sektöründe önemli yere sahip olan kişilerdir. Başlarında Jez San’ın olduğu ekip başta Star Fox ve Harry Potter olmak üzere milyonlarca kişinin bildiği ve oynadığı oyunların yaratıcılarıdır. Öyle ki 3 boyutlu oyun konusunda ilk kez adım atan bu kişiler bu özelliklerinden dolayı FUN coinini kısa süre içerisinde birçok dijital para kullanıcısına duyurmayı başarmıştır. Şimdilerde Fun Fair en değerli 165. kripto para projesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

FUN nedir
FUN nedir

FUN Amacı

FUN nedir sorusunun cevabını verdiğimize göre bu coinin amacını öğrenebiliriz.

Bir önceki başlıkta aslında FUN coin projesinin amacından biraz bahsettik. Ancak Fun Fair projesinin amacı bununla kalmıyor. Kurucular FUN ile birlikte dijital varlık dünyasına ses getirerek dijital para birimi kavramında adeta devrim yaratmayı planlıyor. Kurucular oyun sektöründe popülerlikten faydalanarak bu iki sektörü birleştirmeye ve birbirlerini daha güçlü bir hale getirmeyi planlıyor.

FUN’ın bir diğer amacı ise blok zincir tabanlı bir oyun sitesi kurmak. Proje yöneticileri blok zincir teknolojisini daha da geliştirerek bunu farklı boyutta bir finansman seçeneği haline getirmek istiyor. Bu şekilde kripto para kullanıcılarının herhangi bir zahmete girişmeden oyun içi ödemeler yapmasına ve hatta ilerleyen yıllarda bahis oynayabilmesine imkan sunuyor.

Hemen hemen her kripto para biriminin birbirinden farklı amaçları olsa da sonuç olarak çoğu zaman yalnızca kripto para borsalarında yatırım yapmak amacıyla kullanılıyor. Özellikle kurucularının tanınır olması ve kısa sürede en değerli kripto para birimleri arasında yer almasından dolayı birçok yatırımcı kısa ve uzun vadeli yatırımlarında bu coini tercih ediyor. Toplam arzı 10,999,873,621 adet olan bu kripto paranın önemli borsalardaki fiyat ve hacim bilgileri şu şekildedir;

Borsaİşlem ÇiftiFiyat (₺)İşlem Hacmi (₺)
BinanceFUN/TRY0.2352179,764,048
Gate.ioFUN/TRY0.235581,695
WazirXFUN/TRY0.2366583,445
UniswapFUN/TRY0.2365172,698
CoinDCXFUN/TRY0.2358867,485
PionexFUN/TRY0.235717,746,886
LATOKENFUN/TRY0.23497,110,182
FUN nedirAlakalı İçerikler

22 AĞUSTOS ALTCOİN TEKNİK ANALİZİ (DX ACH RVN FUN EOS XLM TRX SLP ZIL ONE)

22 AĞUSTOS ALTCOİN TEKNİK ANALİZİ (DX ACH RVN FUN EOS XLM TRX SLP ZIL ONE)

22 Ağustos 2021

22 Ağustos DX ACH RVN FUN EOS XLM TRX SLP ZIL ONE Altcoinlerinin Analizleri İle Karşınızdayız… Telegram Haber Kanalımıza Katılmak İçin DX CHAİN (DX) ANALİZİ DXBTC 4 saatli...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE