For Coin Nedir? For Coin Geleceği ve Yorum-2022


  • Yazar: Mert Kurt
  • Tarih: 27 Aralık 2021
  • Kategori: ALTCOİN

2019 yılından itibaren coinmarketcap ve benzeri platformlarda listelenen ancak bir türlü istenilen çıkışları yapamayan ForTube (For token) son haftalarda yatırımcısını bir nebze olsun güldürmeyi başardı.

Tarihindeki en yüksek ATH değerlerinden birisine ulaşan For coin böylelikle birçok yatırımcının da ilgisini çekti. Dolayısıyla başta sosyal medya olmak üzere birçok mecrada for coin yorum ve geleceğini içeren analizler yapıldı.

Esasında yeni çıkmış bir coin olmamasına rağmen hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor.

ForTube (FOR) Coin Nedir?

2020 yılında DeFi, kripto ekosisteminin en popüler yıldızı oldu. DeFi’de Kilitlenen Toplam Değer (TVL) 60 milyar doları, kullanıcı sayısı ise 1 milyonu aştı.

For Coin

ForTube V1, Mayıs 2019’da ETH Mainnet’te resmi olarak piyasaya sürüldü. Devam eden ürün yinelemeleri ve istikrarlı çalışmanın ardından ForTube, küresel pazar için güvenli ve verimli likidite çözümleri sağlayan dünyanın önde gelen DeFi kredi platformlarından biri haline geldi.

ForTube (FOR), dünya çapındaki kripto para meraklıları için merkezi olmayan kredi hizmetleri sunmayı hedefliyor. Yapılan açıklamalara göre ForTube’un 2 ürünü bulunuyor:

  1. Banka: Algoritma odaklı dijital dijital banka ile kullanıcılar istedikleri zaman para yatırabiliyor, para çekebiliyor ve istedikleri zaman borç alarak planlanan süreçte ödeme gerçekleştirebiliyor.
  2. Tahvil: Platform sayesinde kullanıcılar tek noktadan kripto tahvili piyasaya sürebiliyor ve böylece ForTube bir yatırım platformu olarak kullanılabiliyor. Platform bu hizmette kullanıcılarına tahvillerin kolay bir şekilde piyasaya sürülmesi, esnek yatırım koşulları ve ücretsiz transfer gibi avantajlar sunuyor.

Bunlara ek olarak platforma dünyanın her yerinden herkes ulaşabiliyor. Ayrıca kayıtlar, merkezi bir sunucu yerine binlerce bilgisayarda aynı anda tutulur. Böylece merkezsizlik olgusunun da tam anlamıyla yerine getirilmesi hedefleniyor.

Temel konsepti güvenlik olan ForTube, çevrimdışı bir güvenlik denetim modu oluşturdu ve CertiK, Peckshied ve SlowMist olmak üzere üç büyük güvenlik şirketinin denetimini geçti.

Uygulamada, ForTube, DeFi projeleri için aşağıdaki sorunları iyileştirmeyi algıladı:

Tek Fon Havuzu

Farklı risklere sahip varlıkların tek bir kredi havuzuna entegre edilmesi, risk fiyatlandırmasını zorlaştırır ve daha fazla fonun katılmasını engeller.

Token Ekonomik Modeli ve Platform Yönetişimi

Platform tarafından yakalanan değer proje tokenine aktarılmadı ve token sahiplerinin yönetime istekliliği ve katılımı oldukça düşük.

Güvenlik Kontrolü

Akıllı sözleşme güvenliği ve oracle güvenlik sorunları büyük kayıplara yol açar. The Block Research’ün istatistiklerine göre, 2020’de toplam 120 milyon dolar kayıpla 15 DeFi platformu saldırıya uğradı.

Topluluk İnşası

Çoğu projenin toplulukları yeterince güçlü değildir ve platform kullanıcılarının, token sahiplerinin ve geliştiricilerin çıkarlarını birbirine bağlayan etkili bir teşvik mekanizmasından yoksundur.

Yeni yükseltilen ForTube V3, bu sorunları bir dereceye kadar iyileştirmeye çalışıyor. ForTube V3, risk sınıflandırması ve varlık havuzu oluşturma gibi ürün ve iş inovasyonlarını gerçekleştirir.

Bu arada, finansal modelin optimizasyonunu, risk kontrol sisteminin yükseltilmesini ve Üyelik Sistemi ve Akademi ile yepyeni operasyon büyüme sistemini yeniden tasarladı.

Öte yandan ForTube platformu yönetişimine, uzun vadeli FOR meraklıları katılabiliyor. Yönetişime katılanlar, ForTube platform ücret paylaşımını alabiliyor.

ForTube Staking sözleşmesinde FOR kilitli toplam FOR sayısı ile belirli bir oranda verilecek olan ForTube platformu yönetişim token’ı GFOR’u almak için FOR’u kilitlemek gerekiyor. GFOR yalnızca yönetişim oylaması için kullanılabiliyor ve kullanıcılar FOR kullandıklarında yanıyor.

ForTube (FOR) Coin Geleceği

ForTube, dünyanın popüler varlıklarının çoğunu destekleyen dünyanın önde gelen DeFi kredi verme platformudur. Kullanıcılar varlıkları yatırarak faiz kazanabilir ve varlıkları ödünç almak için faiz ödeyebilirler.

For Coin Nedir? For Coin Geleceği ve Yorum-2022 - 321

ForTube, herhangi bir zamanda para yatırma ve çekme, ödünç alma ve geri ödemeyi destekler. ForTube Bond, ForTube tarafından düzenlenen bir Tahvil Finansman Anlaşmasıdır.

Fiziksel varlıkları yenilikçi bir şekilde DeFi protokolüne dahil etti, FOR POOL ve Aggregate Farming işlevlerini başlattı, markayı Merkezi Olmayan Kripto Bankasına yükseltti ve Layer2’yi destekledi.

Kullanıcılar, ETH ve diğer ana akım varlıkları rehin ederek tahvil ihraç edebilir ve aynı zamanda ilgili sabit vadeli tahvillere yatırım yaparak yatırım geliri elde edebilirler.

ForTube (FOR) Coin Yorum

Yenilikçi deneyler yapmak için blok zinciri teknolojisine dayanan ForTube, bireylere ve işletmelere kripto yatırımı, finansman ve ticaret hizmetleri sağlayarak finansal katılımı teşvik etmeyi ve kripto finansal işletmelerinin farklı kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır.

FOR Coin yorumlarına bakıldığında özellikle bir banka olarak hizmet veren platform sebebiyle kullanıcıların ilgi gösterdikleri görülüyor. Bununla birlikte bir DeFi platformu olmasının da son zamanlarda popülerliği arttırdığı düşünülüyor.

ForTube, dünyanın popüler varlıklarının çoğunu destekleyen dünyanın önde gelen DeFi kredi verme platformudur. Kullanıcılar varlıkları yatırarak faiz kazanabilir ve varlıkları ödünç almak için faiz ödeyebilirler.

ForTube, herhangi bir zamanda para yatırma ve çekme, ödünç alma ve geri ödemeyi destekler.

Bununla birlikte hemen her kripto para biriminde olduğu gibi FOR Coin’in de grafiklerinin oldukça hareketli olduğu görülüyor. Dolayısıyla bazı yatırımcılar ForTube Coin’i tercih ederken bazılarının çekimser kaldıkları düşünülüyor.

Yatırımcıların ForTube (FOR) ile ilgili düşüncelerini daha net değerlendirebilmek için güncel rakamlara göz atmak faydalı olabilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada CoinMarketCap verilerine göre FOR Coin’in 0.09634 dolar ile işlem gördüğü ve Bitcoin (BTC) karşısında da 0.000001895 BTC ile işlem gördüğü belirtiliyor.

Ayrıca 61,650,357 dolar ile piyasa değeri bakımından 562. sırada yer alan ForTube’un (FOR) uzun zamandır piyasada olması da göze çarpıyor.

Bunların yanı sıra ForTube Coin’in 1 Ocak 2020’de 0,0101 dolar ile en düşük seviyeyi ve 11 Eylül 2020’de 10,1328 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte de fayda var.

CoinMarketCap verilerine göre 438.000.000 FOR coin’in dolaşımda olduğu ve toplam arzın 1.000.000.000 FOR olacağı da önemli bir nokta.

ForTube Coin Nasıl Alınır?

İşlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığı ile ForTube Coin hızlı güvenilir ve kolay bir şekilde satın alınabilir.
Alakalı İçerikler