Floki Inu reklam kampanyaları soruşturma altında


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 20 Kasım 2021
  • Kategori: ALTCOİN

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz Floki Inu’nun başı dertte olabilir. Floki Inu reklam kampanyalarıyla İngiltere’de tartışma konusu olmuştu. Ülkenin başkentinde otobüs ve metrolarda FLOKI reklamları yapılmıştı. “Mıssed DOGE? Get FLOKI” şeklinde bir reklam yayınlandı. Konuyla alakalı İngiltere Reklam Otoritesi soruşturma başlattığını duyurdu.

Floki Inu reklam kampanyalarıyla son günlerde adından sıkça söz ettiriyor. Hatta dün Hindistan’ın en ünlü futbol kulübüyle anlaşma sağlamıştı. Meme coin için iyi bir anlaşma sayılıyor. Kerala Blasters FC ile FLOKI arasında anlaşmaya varıldı. Floki Inu, logosu ve web sitesinin ismi formanın sağ kolunda yer alacak. Bu müjdeyle birlikte FLOKI daha çok ilgi topladı.

Dün gelen anlaşmadan sonra meme coin, bir anda yüzde 70’e kadar fiyatlanma yaşamıştı. Ancak İngiltere’de yayınlanan reklam çalışmaları o kadar sevilmedi. Ülke içinde tartışılırken İngiltere Reklam Otoritesi yeni bir karar aldı.

Floki Inu reklam kampanyası inceleme altında 

İngiltere’nin reklam düzenleyicisi olan Advertising Standards Authority (ASA), kripto para birimi FLOKI için Londra’daki toplu taşıma araçlarına yerleştirilen reklamları araştırıyor. Hem metro hem de otobüs üzerine yerleştirilen reklamlar ülkenin gündemine oturmuştu.

Reklam kampanyasında cesur mesaj paylaşan FLOKI, dikkatleri üzerine çekmişti. Reklamla alakalı ekip tarafından da açıklama gelmişti; 

Reklamlar kripto para birimlerinin oynaklığını vurgulayan net bir sorumluluk reddi beyanı içerir.

Londra ulaşım operatörü Transport for London (TFL), reklamlar hakkında halktan herhangi bir şikayet olmadığını belirtti. TFL’in ASA ve Mali Davranış Otoritesi (FCA) ile görüş bildirdiği de gelen haberler arasında.
Alakalı İçerikler

Floki coin son durum: Meme coin sessizliğini bozacak mı?

Floki coin son durum: Meme coin sessizliğini bozacak mı?

13 Ocak 2022

2021 yılında yaptığı anlaşmalarla ses getiren Floki Inu, şu sıralar sessiz. Avrupa ve Asya pazarına hızlı giriş yaparak pek çok anlaşmaya imza atmıştı. Hindistan, Rusya ve Türki...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE