Ferrari CEO’su Metaverse ve Web3 planlarını açıkladı


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 4 Şubat 2022
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Dijital evrendeki ilerleyiş tüm hızıyla sürüyor. Dev şirketler bir bir yerlerini almak için kıyasıya yarışıyor. Geride kalanlar ise tarihin tozlu sayfalarında kalmayı göze almalı. Sektör fark etmeksizin her iş sahası NFT, Metaverse ve Web3 gibi alanlara giriş yapıyor. Ferrari de bunların arasına giren yeni şirket oldu.

Otomotiv sektörünün spor araba üreticisi Ferrari, NFT alanında aslında aktif olarak yer alıyordu. Son yaşanılan trendlere sessiz kalmayan otomobil devi, yatırımlarını bu yönde yapmıştı. Şimdi ise NFT’yi Metaverse ve Blockchain teknolojisine entegre etmeyi planlıyor. Atacağı adımla şirket, Fungible Tokens (NFT’ler), Metaverse ve Blockchain teknolojisine ciddi önem verdiğini yineledi. 

Ferrari’nin CEO’su Benedetto Vigna, şirketin 2021 4. çeyrek kazanç görüşmesi sırasında yatırımcılara otomobil üreticisinin yeni teknolojiyi benimseme konusunda istekli olduğu konusunda güvence verdi. 

Ferrari, daha öncesinde İsviçreli blok zinciri şirketi Velas Network ile anlaşma sağlamıştı. Start-up sorununa özel dijital koleksiyonları görecek ve Ferrari’nin yarış ekibine sponsor olacak bir anlaşmaya imza atılmıştı.

Ferrari CEO’su NFT’yi fazlasıyla destekliyor

İtalyan lüks otomobil markası Ferrari, Metaverse’de varlık gösterme planlarından geri adım atmıyor. Ferrari’nin CEO’su Benedetto Vigna, şirketin yatırımcılarının Metaverse ve NFT’ler söz konusu olduğunda ne beklemesi gerektiğine dair bir soruyu yanıtlarken bunu belirtti.

Benedetto, Ferrari’nin, şirketin geleceğinde kilit bir rol oynayacakları için blok zinciri tarafından mümkün kılınan yeni teknolojilerin nasıl dahil edileceğini araştırdığını ileri sürdü. Benedetto, 

“Elbette dijital teknolojiler, kullandıkları web 3.0 teknolojileri, Blockchain ve NFT bizim için ilginç bir alan, biraz ilgiyi hak ediyor.”
Alakalı İçerikler

Google, Blockchain teknolojisine geçiş yapıyor!

Google, Blockchain teknolojisine geçiş yapıyor!

25 Ocak 2022

Dünyanın en fazla kullanılan arama motoru devi, yeniden adım atmaya karar verdi. Kripto ve Blockchain dünyasını yakından izleyen Google, bu alanda ilk adımını fiili olarak atıyo...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE