FED Beklentilerde Sürpriz Yapmadı


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 28 Temmuz 2021
  • Kategori: BİTCOİN

Ekonomik verilerde FED tarafından alınacak olan karar bekleniyordu. Hem geleneksel piyasada hem kripto para piyasasında FED’in kararı yakından takip ediliyordu. TSİ ile akşam üstü ABD Merkez Bankası açıklamasını yaptı. Faiz noktasında FED, yeni bir değişikliğe gitmedi. FED daha önce olduğu gibi faizi sabit tuttu.

Piyasalar bugün FED tarafından alınacak karara kitlenmişti. Birçok analist ve uzmanın beklentisi faizin aynı kalmasıydı. Ekonomik verilere bakıldığında faizlerde bir değişikilik olmayacağı ön görülmüştü. Akşam saatinde ise resmi açıklama geldi. Yapılan açıklamada faiz politikası %0.00-0.25 arasında kaldı. 

FED tarafından yapılan açıklamada halen koronavirüsün devam ettiği vurgulandı. Ekonomik verilerin halen tam olarak toplanamadığı söylendi. Ekonominin gidişatı pandemiye bağlı olarak devam ettiği şeklinde açıklandı. Henüz salgından kurtulamayan dünya için faizlerin sabit tutulması daha iyi olacağı düşünülüyor.
Alakalı İçerikler

ABD enflasyon rakamları geldi: Kripto varlıklar harekete geçti

ABD enflasyon rakamları geldi: Kripto varlıklar harekete geçti

12 Ocak 2022

Tüm dünyanın merakla beklediği ABD enflasyon rakamları açıklandı. Geçtiğimiz haftadan bu yana küresel piyasalarda tedirginlik vardı. Tedirgin bekleyiş Bitcoin ve türevlerine de ...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE