Ethereum hash oranı yeni bir zirveye ulaştı


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 31 Ocak 2022
  • Kategori: ALTCOİN

Altcoinlerin lideri Ethereum’un ağ tarafında yeni gelişmeler yaşandı. Piyasanın önemli altcoinlerinden biri olan Ethereum, ikinciliğini hakkını her şekilde veriyor. Her ne kadar piyasada rakipleri çoğalsa da Ethereum yerini kimseye verecek gibi değil. Şimdi ise Ethereum hash oranıyla yeniden gündeme geldi. Kırılmayan bir rekoru daha kırmış oldu.

Ethereum hash oranı, ilk kez saniyede bir petahash’ı (PH/s) geçerek yeni zirvelere yükseldi. Bu, Asya’da popülerlik kazanan DeFi ve NFT’lerin Eth için ağ talebinin de arttığını gösteriyor. Özellikle de NFT pazar yerinde Ether ağının fazla kullanılması varlığı daha değerli kıldı. 

Fiyat açısından ETH, aynı zamanda, Ethereum ve Bitcoin neredeyse aynı bir yolu izlediğinden, bir tür benimseme veya farkındalık yasası olabileceğini gösteren Bitcoin 2017 fiyat seviyeleri civarındadır. Şimdiye kadar, çünkü bu yaz ETH, Proof of Work (PoW) madencilerini, Merge adı verilen ve onları Proof of Stake (PoS) ile değiştiren bir yükseltmede tamamen kaldıracak şekilde ayarlandı.

Ethereum hash, birleştirme test ağı, bildiğimiz kadarıyla büyük bir sorun olmadan artık herkese açık olarak çalışıyor, bu yüzden bir kez yayına girdiğinde tüm bu devasa küresel hash’in hesaplanacak başka bir şey bulması gerekecek.
Alakalı İçerikler

Ethereum fee ücretleri için yeniden düğmeye bastı

Ethereum fee ücretleri için yeniden düğmeye bastı

5 Şubat 2022

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, merakla beklenen bir konuda açıklamada bulundu. Yakın tarihli bir tweet’te, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, tam parçalama tam...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE