Ethereum analizi: Ether kırmızıya dönüyor, iyileşme olacak mı?


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 25 Ocak 2022
  • Kategori: Ethereum

Altcoinlerin lider para birimi Ethereum, negatif görünüme devam ediyor. Kritik destek bölgelerde yer alan ETH, dip sınırları daha çok zorluyor. Ana direnç bölgelerinden uzak olan Ether, düşüşe daha istekli gibi duruyor. Öte yandan günlük grafikte “Death Cross” kesişimi varlığı daha da tehdit içinde bırakıyor. Ethereum analizi için son durum ne?

Ethereum, ABD doları karşısında düşüşü 2.400 dolarlık destek bölgesinin altına uzattı. ETH fiyatı toparlanmak istese de bunu başaramıyor. Aynı zamanda istikrarlı bir yukarı hareket için 2.550 doları aşması gerekiyor. 

Ethereum , 3.000 dolar seviyesinin altında bir kapanışın ardından büyük bir düşüş başlattı. ETH, düşüş bölgesine geçmek için 2.500 dolarlık kilit destek bölgesinin altında da işlem gördü. Kritik bölgeleri kaybeden kripto para birimi, ayılara meydanı bıraktı. Boğaların güçlenmesi için alımıların daha hacimli gerçekleşmesi gerekir.

Ethereum analizi Death Cross kesişimi, destek ve direnç bölgeleri

Ethereum analizi: Death Cross kesişimi, destek ve direnç bölgeleri 

Ethereum fiyatı 2.400$ seviyesinin altında işlem görüyor. Bu da 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına yerleşmesine neden oldu . Son olarak, 2,160 $ gibi düşük bir seviyede işlem gördü ve şu anda daha yüksek seviyelerde düzeltme yapıyor.

Ethereum analizi: Ether kırmızıya dönüyor, iyileşme olacak mı? - Ethereum Death Cross Olusumu

Ethereum analizi için asıl kritik teknik veri ise “Death Cross” oluşumu. Geçtiğimiz günlerde aynı durum Bitcoin için gerçekleşmişti. Kesişim sonrasında fiyat bir anda 34.000 dolar seviyelerine kadar inmişti. Ethereum analizi için son olarak destek ve direnç seviyeleri şu şekilde takip edilebilir: 

  • Ana Direnç Seviyesi – 2,550$
  • Ana Destek Seviyesi – 2,150$Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE