ETH yorumları: Altcoinlerin lideri düşüş yaşayacak mı?


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 3 Şubat 2022
  • Kategori: BİTCOİN

Altcoinlerin lideri Ethereum’da bugün kötü bir gün. En popüler köprü ağında yaşanan saldırı sonrası 320 milyon dolardan fazla ETH çalındı. Zincirler arası protokol Wormhole, bir saldırganın protokoldeki bir güvenlik açığından yararlanması ve yaklaşık 323 milyon dolar değerinde ETH çaldı. ETH yorumları ise son olaydan sonra merak ediliyor.

Solucan deliği, Ethereum ve Solana blok zincirleri arasında bir köprü görevi görerek kullanıcıların bir kripto para birimini diğerine dönüştürmesine olanak tanır. Solucan deliğinde yaşanılan bu olay hem Ethereum hem Solana cephesinde negatif bir uyumsuzluk gösterdi. Solana fiyatında ciddi bir kırılım gözüktü. Ethereum ise SOL kadar olmasa da etkilendi.

ETH yorumları için grafiklere baktığımızda da kritik dirençlerin kırılmadığını görüyoruz. Ethereum 2.800 doları geçemedi ve ABD Doları karşısındaki kazançlarını düzeltti. Daha fazla olumsuzluktan kaçınmak için ETH fiyatı 2.600 dolarlık desteğin üzerinde kalmalı. Fiyat şu anda 2.600 dolar seviyelerinde mücadele veriyor. Boğa ve ayıların savaşı gidişatı belirleyecek.

ETH yorumları Fiyat düşüşleri daha derin olabilir mi?

ETH yorumları: Fiyat düşüşleri daha derin olabilir mi?

Ethereum, 2.800 dolarlık direnç bölgesini temizlemek için başka bir girişimde bulundu. ETH 2.810 dolara yakın bir yüksek seviye oluşturdu ve yeni bir düşüş başlattı. 2.750 dolarlık destek seviyesinin altında net bir hareket oldu. 

ETH yorumları tarafında fiyat, 2.480 dolardan 2.815 dolara yukarı yönlü hareketin %50 Fib geri çekilme seviyesinin altına bile yükseldi. Şu anda 2.650$ ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın yakınında işlem görüyor. Ayrıca, 2.600 dolarlık kilit destek seviyesinin bir testi yapıldı. Bu seviyeler henüz kazanılmış değil. 

Yukarı yönde ani bir direnç 2.700 dolar seviyesine yakın. İlk büyük direnç 2.750 dolar seviyesine yakın. Trend çizgisi desteğinin altında aşağı yönlü bir kırılma, fiyatı 2.600 dolarlık destek bölgesinin altına bile itebilir. Bir sonraki büyük destek, boğaların ayakta kalabileceği 2.500 dolar seviyesine yakın. Başarısız olurlarsa, fiyat 2.400 dolara düşebilir.
Alakalı İçerikler

Ethereum fee ücretleri için yeniden düğmeye bastı

Ethereum fee ücretleri için yeniden düğmeye bastı

5 Şubat 2022

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, merakla beklenen bir konuda açıklamada bulundu. Yakın tarihli bir tweet’te, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, tam parçalama tam...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE