Elon Musk Kripto Paraları Devletlerin Yok Edemeyeceğini Açıkladı


  • Yazar: Burak Köse
  • Tarih: 29 Eylül 2021
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

TESLA ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk kripto paralar hakkında yeni bir açıklama yaptı. Elon Musk açıklamasında devletlerin kripto paraları tamamen yok etmesinin mümkün olmadığını ancak devletlerin çeşitli operasyonlarla gelişimlerini yavaşlatabileceklerini belirtti.

Ünlü yönetici ve kripto para yatırımcısı Elon Musk kripto paralar hakkında yaptığı açıklamaları CodeCon etkinliğinde dile getirdi.

2000 yılına kadar PayPal’un CEO’luk görevini yapan Elon Musk, “ödeme teknolojilerindeki oara sistemi ve bu sistemin ekonomist ve analistlerin düşündüğünden farklı olarak aslında nasıl işleneceği konusunda çok fazla şey biliyorum” diyerek, sistemlerin hemen hemen hepsinin yavaş çalıştığını dile getirdi.

Elon Musk Kripto Paralar
Elon Musk Kripto Paraları Devletlerin Yok Edemeyeceğini Açıkladı 1

Elon Musk kripto paralar hakkında yaptığı açıklamada ayrıca “Ben kripto paraların bir değere sahip olduğunu düşünüyorum. Gelecekte kripto para sistemlerinin hataları ve gecikme sürelerinin azalacağını tahmin ediyorum.” dedi.

Musk : Çin Hükümeti Kripto Paraları Sevmiyor

Musk ayrıca Çin’in kripto para politikalarını da eleştirdi. Musk, Çin’de kripto para madenciliğine getirilen engellerin, ülke genelinde yaşanan “elektrik kesintileri” nedeniyle olabileceğini belirtirken kripto paralara karşı getirilen daha kapsamlı yasakların, devletlere ters gelen merkeziyetsizlikten kaynaklandığını belirtti.

Elon Musk Kripto Paraları Devletlerin Yok Edemeyeceğini Açıkladı - elon musk kripto paralari devletlerin yok edemeyecegi 3
Elon Musk Kripto Paraları Devletlerin Yok Edemeyeceğini Açıkladı 2

Elon Musk kripto paraların yok edilmesinin mümkün olmadığını belirtirken, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu olan SEC’in kripto paralar konusunda nasıl bir yol izlemesi gerekti hakkında sorulan soru üzerine “Ben hiçbir şey yapmamaları gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Musk ayrıca kripto paraların temelini oluşturan blockchain teknoloji hakkında “yapılabilecek çok fazla iyi şeyin olduğunu” dile getirdi.  
Alakalı İçerikler

Elon Musk, Dogecoin için ünlü fast food zinciri McDonalds’ı zorluyor

Elon Musk, Dogecoin için ünlü fast food zinciri McDonalds’ı zorluyor

25 Ocak 2022

Kripto piyasaları sallanırken sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Twitter’ı fazlasıyla aktif kullanan Elon Musk yeniden Dogecoin seviciliğine soyundu. Daha öncesinde kendi ...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE