Elon Musk, Dogecoin için ünlü fast food zinciri McDonalds’ı zorluyor


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 25 Ocak 2022
  • Kategori: ALTCOİN

Kripto piyasaları sallanırken sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Twitter’ı fazlasıyla aktif kullanan Elon Musk yeniden Dogecoin seviciliğine soyundu. Daha öncesinde kendi şirketi için ödemeleri kabul edeceğini duyuran Elon, şimdi ise şartları başka şirketler için zorluyor. 

Elon Musk’ın Dogecoin’e olan sevgisi hiç bitmeyecek gibi. Devam eden piyasa çöküşüne rağmen, Tesla CEO’su bugün, McDonalds’a atıfta bulunarak tweet paylaştı. Dogecoin’i ödeme olarak kabul etmesi durumunda, TV’de canlı bir McDonalds yemeği yemeyi düşündüğünü duyurdu. Ünlü milyarder girişimcinin Dogecoin’i halka açık bir şekilde tanıttığı ilk kez görülmüyor.

Elon Musk, 2021 yılından bu yana sürekli Dogecoin’i gündemde tutuyor. Elinde ciddi bir varlık bulunduran Musk, topluluğu arkasına alarak önemli işler başardı. Tesla’nın ödemelerini Dogecoin ile yapabileceği açıklaması bu yıl içinde önemliydi. Şimdi ise işi daha farklı boyutlara taşıyor. Peki McDonalds, DOGE ile ödemeyi kabul edecek mi?

Elon Musk, Dogecoin için ünlü fast food zinciri McDonalds’ı zorluyor - Elon Musk Tweet

McDonalds, uzun zamandır kripto Twitter’da çoğunlukla düşüş seansı başladığında meme coinlerin konusu oldu. Meme coinler, kripto kariyerlerinde bir şeyler ters giderse, McDonalds’ı bir yedek seçenek olarak sunmayı sever. Ancak, McDonald’s kripto cazibesine artan ilginin başka bir nedeni daha var ve aşağıdaki tweet bunu açıkça gösteriyor. McDonald’s kısa süre önce devam eden kripto çöküşü sırasında Crypto etkileyicilerinde bir şaka yaptı. Bu, McDonald’s’ı daha düşük bir iş seçeneği olarak hedef alan çok sayıda kripto memenin bir sonucu olarak görülebilir.

Elon Musk, Dogecoin için ünlü fast food zinciri McDonalds’ı zorluyor - McDonalds Tweet

Kısacası Dogecoin ve McDonalds arasında iyi bir çekişme var. Bu çekişmenin galibi henüz belli değil. Ancak topluluk DOGE ile ödemenin gelmesini istiyor. İlk olarak dev rast food zinciri bunu Amerika’nın bazı bölgelerinde başlatabilir. İlerleyen süreç bizlere her şeyi gösterecek.
Alakalı İçerikler

Dogecoin son durum: Piyasa yeşile dönerken meme coin ne yapıyor?

Dogecoin son durum: Piyasa yeşile dönerken meme coin ne yapıyor?

5 Şubat 2022

Kripto varlıklarda hafta sonu olmasına rağmen pozitif bir görünüm mevcut. Hatta bazı coinler performansını arttırmış durumda. Meme coinlerde de artış gözle görülür şekilde arttı...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE