El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, bu hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek!


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 19 Ocak 2022
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Kripto dünyasının yakından tanıdığı Nayib Bukele, Türkiye’ye geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşecek olan El Salvador Devlet Başkanı, ikili ilişkileri konuşacaklar. Türk yatırımcılarını da heyecanlandıran bir gelişme oldu. Yatırımcılar, kripto dünyası hakkında konuşmaların olup olmayacağını merak ediyor.

AK Parti hükümetinden Salı günü konuyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin Orta Amerika ülkesinde karşılıklı işbirliğini ve yatırımı artırmak amacıyla Türk mevkidaşı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere bu hafta Türkiye’ye gideceği bildirildi.

Bukele, tarihi ziyaretinde 2 günlük ülkemizde kalacak. Perşembe ve Cuma günleri arasında Ankara’da ziyaret gerçekleşecek. İş dünyası liderleriyle görüşmeler ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına çiçek takdimi içerecek. El Salvador hükümetinden ise bir açıklama geldi. Hükümetin, El Salvador’da Türk yatırımcılarının yatırım yapabileceği dile getirildi.

Öte yandan kripto ekosistemi konu başlıklarından biri olacağı düşünülüyor. Özellikle ortak basım açıklaması olursa, Türk gazeteciler bu anlamda sorularını yöneltebilir. Türk yatırımcıları heyecanlandıran ziyaret olması bekleniyor. NFT, Metaverse, Bitcoin madenciliği gibi konularda ele alınabilir.
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE