El Salvador Bitcoin Cüzdanını Kullananların Sayısı 2 Milyona Ulaştı


  • Yazar: Burak Köse
  • Tarih: 26 Eylül 2021
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Geçtiğimiz haftalarda resmi olarak Bitcoin’e geçtiğini açıklayan El Salvador Bitcoin cüzdanını kullanan kullanıcı sayısını açıkladı.

El Salvador Bitcoin cüzdanı kullanan kişi sayısı 2 milyonu geride bıraktı. Bitcoin’i kabul eden ilk ülke olan El Salvador’un bu başarısı pek çok kişi tarafından takdir edildi.

Elsalvador Bitcoin Cüzdanını 2 Milyon Kişi Kullanıyor

Henüz konu ile ilgili resmi bir açıklama gelmemiş olsa da Bitcoin Archive tarafından yapılan bir paylaşıma göre El Salvador Bitcoin cüzdanı Chivo’yu kullanan kişilerin sayısı 2.1 milyonu geride bıraktı. Geçtiğimiz hafta El Salvador Devlet Başkanı Nayip Bukele, açıklamasında Bitcoin cüzdanını kullananların sayısını 1.1 milyon olarak açıklamıştı. Cüzdanı kullananların sayısının 1 milyon artması, halkın kripto paraya olan güvenini gösteriyor.

El Salvador Bitcoin Cüzdanı
El Salvador Bitcoin Cüzdanını Kullananların Sayısı 2 Milyona Ulaştı 1

Ülkede Bitcoin Kullanımı Artmaya Devam Ediyor

Bitcoin cüzdanı kullanan kişilerin sayısı ülkede banka hesabı olan kişilerin sayısını geride bırakıyor. 2.1 milyon kişi Chivo kullanırken, ülkede banka hesabı olan kişilerin sayısı ise 1.8 milyon olarak görülüyor.

Bir diğer yandan Bitcoin, her gün karşılaşmış olduğu zorlukların ardından en çok güvenilen kripto para birimi olmaya devam ediyor. Özellikle El Salvador Devlet Başkanı Bukele, attığı adımlarla bunu gösteriyor. Son olarak geçtiğimiz haftalarda El Salvador Devlet Başkanı olan Nayib Bukele tarafından yapılan açıklamada, El Salvador’un Bitcoin’de yaşanan düşüşü fırsat bilerek, 150 Bitcoin daha satın aldığını açıkladı. Böylece El Salvador’un cüzdanında olan Bitcoin miktarı 700’e ulaşmıştı.
Alakalı İçerikler