Doğuş Grubu Kripto Para Çıkartıyor


  • Yazar: Burak Köse
  • Tarih: 2 Ekim 2021
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Türkiye’nin en büyük şirketlerinden birisi olan Doğuş grubu kripto para çıkartmak için girişimlere başladı. Kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Doğuş grubu kripto parayı alışveriş ve ödülleri kapsayacak bir sadakat sistemi için kullanacak.

Doğuş Grubu Kripto Para İçin Girişimlere Başladı

Türkiye’de kripto para kullanımı yaygınlaşmaya devam ederken, Doğuş grubu da kendi kripto parası için girişimlere başladı. Doğuş Grubu’nun Blockchain teknolojisi üzerinde çalışmalar yaptığı uzun süredir biliniyordu ancak kripto para çıkartma planı ise yeni basına yansıdı. Konu hakkında Doğuş Grubu’nun çalışanlarına gönderdiği e-postada şu ifadelere yer verildi.

Doğuş Grubu Kripto Para
Doğuş Grubu Kripto Para Çıkartıyor 1

“Blockchain teknolojisinin sahip olduğu güven altyapısı sayesinde, önümüzdeki yıllarda tüm işletmeler teknolojiye yön veren bu güven mekanizmasına dahil olacaklar. Biz de Doğuş Grubu olarak, temelinin Blockchain teknolojisi üzerinde konumlandığı alışveriş ve ödül deneyimini değiştirecek bir sadakat ekosistemi oluşturmak için yola çıktık. Bu dijital değer birimi için sizden gelen isim önerilerini de duymak isteriz.”

Türkiye’de Kripto Para Belirsizliği Devam Ediyor

Türkiye’de kripto para yatırımcıları artmaya devam ederken devletin kripto para konusundaki belirsizliği devam ediyor. Son olarak ülkemizde vergilendirmeye gidileceği açıklanan kripto para yatırımlarına izlenecek olan vergilerin nasıl olacağı şimdilik bilinmiyor. Bir diğer yandan dijital lira üzerinde çalışmalar yürütülürken hükümet yetkilileri merkezi belli olmayan kirpto paralar ile merkezi belli olan dijital liranın bir kefede tutulamayacağını belirtmişti.
Alakalı İçerikler