Dogecoin son durum: DOGE topluluğu temel destek seviyesini kaybetti mi?


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 31 Ocak 2022
  • Kategori: ALTCOİN

Meme coinlerin lideri Dogecoin için işler istenildiği gibi gitmiyor. Uzun süredir sessiz kalan kripto para birimi beklenen atağı gerçekleştiremedi. Elon Musk’ın tweet’leri ya da Tesla için kabul edilmesi beklenen katkıyı gösteremedi. Peki DOGE severler ne yapacak? Dogecoin son durum için neler söylenebilir. 

Meme coin, geçen haftaki yoğun satışın etkisi altında kaldı. DOGE fiyatı, dar bir aralığın aşırı desteğinden (0,143) düşüş eğilimi gösteriyor. Kripto para fiyatı şu anda aşağı ralliyi sürdürmek için yeterli arzı toplamaya çalışıyor. Bu da yeniden bir test aşamasında olduğunu gösterebilir.

Dogecoin son durum için teknik analizlerde gidişatın resmini çıkarıyor. Ayılar, 0,16 dolarda yer alan desteği biraz daha işaret etmişti. Bu bölgenin kaybedilmesi yüzde 15’lik bir düşüşün habercisi olduğu söylenmişti. Bununla birlikte, geçen haftaki kan banyosu sırasında hızlı bir satışla, boğalar 0.143 dolarlık daha da düşük bir destek seviyesini kaybetti.

Dogecoin son durum Uzun süredir belli bir alan içinde

Dogecoin son durum: Uzun süredir belli bir alan içinde

İki aydır, DOGE fiyatı 0.195 ila 0.143 dolar arasında değişen sınırlı bir aralıkta yankılandı. Alt desteğin altındaki son düşüşle birlikte, teknik tablo bir sonraki destek işaretini doğrudan 0,09 ABD doları olarak gösteriyor. Bu bölge ise kritik bir yer olarak karşımıza çıkıyor. 

DOGE fiyat grafiği, önemli DMA seviyeleri (20, 50, 100 ve 200) arasında düşüş eğilimi gösteriyor. Bu DMA seviyeleri, olası yükseliş dönüşü sırasında geçerli bir direnç görevi görecektir.

Dogecoin son durum için günlük Stokastik RSI, K ve D hattında yükseliş geçişi vermesine rağmen, yukarı yönlü ralliyi sürdürmekte zorlanıyor.

DOGE arzı sıkıntısı yaşıyor

DOGE, arzı sıkıntısı yaşıyor

Meme varlığının arz sıkıntısı ilerleyişi sekteye uğratıyor. Fazla arzının oluşu fiyatın daha çok ilerlemesinde önemli bir etken. DOGE fiyatı şu anda 0.14 dolarlık yeni ters çevrilmiş direnci tutuyor. Bu genel direnci aşmak için mücadele eden alıcılar, yukarıdan gelen yoğun arz baskısına işaret ediyor. Ayılar satış baskısı oluşturmaya devam ederse, DOGE fiyatı %35 daha düşebilir.
Alakalı İçerikler

Dogecoin son durum: Piyasa yeşile dönerken meme coin ne yapıyor?

Dogecoin son durum: Piyasa yeşile dönerken meme coin ne yapıyor?

5 Şubat 2022

Kripto varlıklarda hafta sonu olmasına rağmen pozitif bir görünüm mevcut. Hatta bazı coinler performansını arttırmış durumda. Meme coinlerde de artış gözle görülür şekilde arttı...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE