Dev şirketin Bitcoin alımı hız kesmiyor!


  • Yazar: Sena Konakcı
  • Tarih: 2 Şubat 2022
  • Kategori: BİTCOİN

Kripto piyasasında olup Microstrategy şirketini bilmeyen yoktur. Neredeyse Bitcoin savunuculuğunun zirve yaptığı şirketlerden biri. Ellerinde ciddi miktarda BTC bulunduran kuruluş, her fırsatta ekleme yapmayı ihmal etmiyor. Yeni alımlarla beraber portföy yine genişledi. Peki Microstrategy son Bitcoin alımı için ne kadar harcadı? Kaçtan BTC alımı gerçekleştirdi? Detaylar haberimizde…

Amerika menşeli şirket, iş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sağlıyor. Oldukça köklü bir kuruluş olan Microstrategy, Nasdaq borsasında da hisseye sahip. 1989 yılında kurulan şirketin CEO koltuğunda Michael J. Saylor oturuyor. Saylor, Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen bir isim. Twitter alemi fazlasıyla tanıyor. 

Nasdaq listesinde yer alan Microstrategy, token başına ortalama 37.865$ fiyatla 660 daha fazla Bitcoin alımı gerçekleştirdi. Son satın almayla birlikte şirketin toplam kripto varlıklarını 125 bini geçti.

Bitcoin alımı yapan şirket portföyü genişletti

1 Şubat Salı günü Microstrategy şirketinin CEO’su Saylor bir tweet attı. Dün attığı twette yeni alım yaptıklarını takipçileriyle paylaştı. Michael Saylor,

“Microstrategy, Bitcoin başına ortalama 37.865$’lık bir ortalama fiyatla 25,0 milyon nakit karşılığında ilave 660 Bitcoin satın aldı. 1/31/22 itibarıyla, Bitcoin başına ortalama 30.200$ fiyatla 3.78 milyar$ karşılığında 125.051 bitcoin aldık.”

Şirketin baş finans sorumlusu Phong Le ise şunları söyledi:

“Bitcoin stratejimiz satın almak ve elde tutmak. Bu yüzden fazla nakit akışımız olduğu veya para toplamak için başka yollar bulduğumuz ölçüde Bitcoin almaya devam ediyoruz.”

Son yapılan Bitcoin alımı ile şirketin elinde ciddi bir varlık oluştu. Saylor’unda paylaştığı mesajda şirketin elinde tam tamına 125.051 BTC var.
Alakalı İçerikler

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

Bitcoin son durum: Golden ve Death Cross

7 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ivme yakalayan Bitcoin, yeni haftaya da hızlı giriş yaptı. Lider kripto para birimi, beklenenden daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle de hafta...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE