Deutsche Bank’tan Önemli Bitcoin Açıklaması


  • Yazar: Burak Köse
  • Tarih: 25 Eylül 2021
  • Kategori: BİTCOİN

Dünyanın devi bankalarından birisi olan Almanya merkezli Deutsche Bank’tan önemli Bitcoin açıklaması geldi. İşte açıklamanın tüm detayları.

Deutsche Bank’ın araştırma bölümü analistlerinden Marion Laboure, Bitcoin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Laboure açıklamasında Bitcoin’in gelecek dönemde dijital altın rolünü üstlenmesinin kaçınılmaz olduğunu dile getirdi. Analist Bitcoin’deki volatilite sorununun gelecekte de devam edeceğini ve bu durumun Bitcoin’in bir değer deposu olarak algılanmasına engel olacağını belirtti.

önemli bitcoin açıklaması
Deutsche Bank'tan Önemli Bitcoin Açıklaması 1

Bu Önemli Bitcoin Açıklaması Ne Anlama Geliyor?

Almanya’nın en büyük bankalarından birisi olan Deutsche Bank tarafından yapılan önemli Bitcoin açıklaması, kripto paranın geleceği hakkında bizlere fikirler veriyor. Laboure açıklamasında ayrıca Bitcoin’in “21. Yüzyılın dijital altını olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini” dile getirdi. Analistlere göre, çoğu yatırımcı Bitcoin’i bir değişim aracı olarak tutmak yerine değer deposu ve spekülasyon amacıyla kullanıyor.

Deutsche Bank'tan Önemli Bitcoin Açıklaması - deutsche banktan bitcoin aciklamasi 3
Deutsche Bank'tan Önemli Bitcoin Açıklaması 2

Çin’in son kararları ardından düşüşe geçen Bitcoin, volatilitesi nedeniyle eleştirilerin merkezi olmuştu. Bu durumların yaşanmasının ardından Laboure şu açıklamalarda bulundu: “Birkaç ek büyük alım ya da pazar çıkışı, arz – talep dengesini bozabiliyor. Bitcoin günümüzde güvenilir bir değer deposu olamayacak kadar değişkenlik gösteriyor. Gelecekte de bu değişkenliğinin devam etmesini bekliyoruz.”

Kripto Para Birimleri 2030 Yılına Kadar Sistemi Ele Geçirecek

Deutsche Bank Analisti olan Marion Laboure, kripto para birimleri üzerindeki regülasyon eksikliğinin yanında çevre üzerindeki potansiyel etkileri konusunda da endişelerini belirtti. Marion Laboure, son olarak Bitcoin’in ilk olma avantajlarından faydalandığını ve kripto para birimlerinin 2030 yılına kadar sistemi ele geçireceğini belirtti.
Alakalı İçerikler