Cumhurbaşkanı’ndan Önemli Kripto Para Açıklaması


  • Yazar: Burak Köse
  • Tarih: 19 Eylül 2021
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan önemli kripto para açıklaması geldi. İşte Erdoğan’ın kripto paralar hakkındaki görüşleri.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin’de bir araya geldi ve gençlerin sorularını yanıtladı. Erdoğan bu etkinlikte ayrıca önemli kripto para açıklamalarında da bulundu.

Gençlerden birisi Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu’nun kurulduğunu belirterek, Merkez Bankası’nın kripto para birimlerine açılıp açılmayacağını ve Erdoğan’ın kripto para birimleri konusundaki fikirlerini sorması üzerinde Erdoğan şu açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’dan Önemli Kripto Para Açıklaması

Erdoğan açıklamasında, “Bizim bu kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok. Tam aksine onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var. Onlara da böyle bir prim zaten asla vermeyiz, vermeyeceğiz de. Çünkü biz şu anda bu konuda kendi asli hüviyeti olan paramızla yola devam edeceğiz.”

önemli kripto para
Cumhurbaşkanı’ndan Önemli Kripto Para Açıklaması 1

Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ın konu hakkındaki görüşleri de gençler tarafından merak edildi. Konu hakkında Binali Yıldırım şu sözlere yer verdi:

“Kripto para maalesef mağduriyetlere de kapı açıyor. Dolayısıyla çok ciddi denetime ihtiyaç var. Bir nevi hayali bir geleceğe yönelik satış yapılıyor. Ondan sonra bunun kötü örneklerini de gördük, mağdur olanları gördük. İleride tabii takdirinizle bu istismarları, yanlışları önlemek için devlet olarak, hükümet olarak bazı düzenlemeler yapmak gerekebilir. Onunla ilgili de zaten çalışmalar başlatıldı.”

Görünüşe göre hükümetin kripto para birimlerine sıcak bakma gibi bir tavrı bulunmuyor. Bazı ülkeler kripto para birimlerini resmi ödeme birimi olarak kabul etmeye başlarken, Türkiye’nin kripto para konusundaki bu sert bakış açısının ülkedeki kripto para yatırımcılarını nasıl etkileyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.
Alakalı İçerikler