Çin Merkez Bankası Kararına Binance Tarafından Açıklama Geldi


  • Yazar: Burak Köse
  • Tarih: 27 Eylül 2021
  • Kategori: Kripto Para Haberleri

Çin’in son kararlarının kripto para endüstrisine olan etkileri devam ediyor. Çin Merkez Bankası kararına Binance tarafından yeni açıklama geldi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Çin kararı sonrasında yeni bir açıklama yaptı. Bir Binance sözcüsü, Binance’in Çin’de herhangi bir borsa faaliyeti yürütmediğini, 2017 yılından itibaren beri Çinli kullanıcıların internet sitelerine erişimlerinin olmadığını, Çin IP’lerin de hepsini engellediğini dile getirdi.

Çin Merkez Bankası Kararına Binance Tepki Gösterdi

Binance Çin Merkez Bankası kararına tepki göstererek şu açıklamalarda bulundu; “Uyum sorumluluklarını çok ciddiye alıyor alıyoruz ve hizmet verdiğimiz her yerde yerel gerekliliklere uyuyoruz” denildi. Binance 2017 yılında Çin’de kurulmuş olsa da kısa süre içerisinde sunucularını ve şirketini ülke dışına çıkartmıştı.

Çin Merkez Bankası Kararına Binance
Çin Merkez Bankası Kararına Binance Tarafından Açıklama Geldi 1

Çin Merkez Bankası’nın kararı ardından Çin’de faaliyet gösteren birkaç borsadan birisi olan Huobi Global ilk olarak yeni üye kayıtlarını tamamen durdurduğunu açıklamıştı. Huobi Global ayrıca 31 Aralık 2021 tarihinde Çinli kullanıcıların hesaplarını askıya alacağını da açıkladı. Çin ile olan güçlü bağlarıyla bilinen orta halli kripto para borsası BHEX ile alınan bu kadar sonrasında hizmetlerini tamamen sonlandıracağını açıklamıştı.
Alakalı İçerikler

Çin Merkez Bankası, Metaverse ve NFT için devrede

Çin Merkez Bankası, Metaverse ve NFT için devrede

1 Aralık 2021

Çin tarafında yeniden haberler çıkmaya başladı. Metverse ve NFT’lerin dünya genelinde fazlalaşması nedeniyle Çin Merkez Bankası harekete geçti. Daha öncesinde NFT’ler hakkında A...

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE